Місто Черкаси не передбачило коштів на монетизацію проїзду

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Про це стало відомо під час зустрічі губернатора Черкащини з представниками ветеранських організацій АТО. В ході зустрічі Юрій Ткаченко запропонував спільно з органами місцевого самоврядування можливо врегулювати питання пільгового проїзду. Уже зараз на компенсацію пільгового перевезення по області передбачено майже 24 млн грн. Це зробили райони, міста (крім міста Черкаси), об’єднані громади.

Фото Назарій Вівчарик
Ранок вівторка на площі перед ОДА зібрав представників ветеранських спілок міста та області. Черкащани прийшли до голови ОДА Юрія Ткаченка з вимогою відмінити монетизацію пільг на проїзд. Учасники бойових дій вимагали забезпечити надання пільг, що гарантовані державою.

Як пояснив очільник області, донедавна пільги на проїзд для визначених категорій населення надавали винятково в безготівковій формі. Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня затверджено Порядок надання таких пільг також у готівковій формі, тобто їхню монетизацію. На виконання цього документу розроблено розпорядження обласної державної адміністрації щодо визначення розміру щомісячної готівкової виплати пільг із оплати проїзду. Її розраховували шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті в області на 30 поїздок. У результаті отримано суму в 60 грн. На думку представників організацій і спілок учасників бойових дій, такі новації обмежують їхні права. Вони вимагають скасування цієї постанови Кабміну.

– Враховуючи позицію учасників бойових дій, наразі ми пропонуємо механізм урегулювання цього питання на нашому рівні, допоки не буде рішень на центральному рівні, – сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Органи місцевого самоврядування мають право ухвалювати рішення щодо збільшення кількості поїздок і розміру суми щомісячної готівкової виплати. Можливості допомоги нашим бійцям на місцях, завдяки децентралізації, є.

В ході зустрічі голова ГО «Об’єднання бійців реформаторів» Сергій Лугеря вніс пропозицію стосовно виплати пільг. Щоб позбавити пільговиків черг та зайвої документації із отримання щомісячної готівкової оплати, він запропонував оформити цей процес у безготівковий спосіб — щоб гроші перераховувались на картку. Обласні владці підтримали на пропозицію.

Довідково:

Райони та об’єднані територіальні громади області готові спрямувати кошти із місцевих бюджетів на компенсацію проїзду пільговим категоріям населення та подали відповідні пропозиції: місто Черкаси – 0, Ватутіне – 100 тис. грн, Золотоноша – 1 млн 592 тис, Канів – 600 тис. грн, Сміла – 2 млн 800 тис, Умань – 3 млн 493 тис, Городищенський район – 466 тис. грн, Драбівський – 597 тис. грн, Жашківський – 729 тис. грн, Звенигородський – 60 тис. грн, Золотоніський – 2 млн, Канівський – 1 млн 342 тис. грн, Катеринопільський – 396 тисяч. Про це пише видання Інфоміст.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.