Міські дороги отримали лише чверть від запланованого цьогоріч обсягу ремонту

Новини Черкаси
Директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Олександр Яценко повідомив про стан ремонту доріг – питання, яке хвилює більшість містян. В поточному році вже капітально відремонтовано більше 3 км доріг площею більше 25 тис. кв.м. Планується до кінця року зробити майже втричі більший обсяг робіт. 
13268574_992478737537741_5421381489686503430_o
За словами посадовця протяжність доріг у Черкасах становить 321,5 км, із них 270 км – із асфальтобетонним покриттям (загальна площа 3 млн. 648 тис. м2).
Загальна протяжність мереж водовідведення (зливової каналізації) становить 98,5 км, де розташовано 2 012 колодязів зливової каналізації, 2 718 зливоприймачів, 7 накопичувальних басейнів, 4 насосні станції, одна очисна споруда. У місті функціонують 3 шляхопроводи, 2 пішохідні і 1 автомобільний мости, а також інші об’єкти вулично-дорожньої мережі.Необхідною умовою підтримання доріг в належному стані є забезпечення заходів із їх утримання та вчасний ремонт. Згідно нормативів щорічно підлягає поточному ремонту від 10 (на житлових вулицях та проїздах) до 24 (на магістральних вулицях) квадратних метрів на кожні 1 000 м2 площі проїжджої частини, капітальний ремонт доріг повинен проводитися кожні 7-12 років.Бюджетом міста на 2016 рік по Департаменту ЖКК передбачено 120 млн.грн видатків на проведення робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг, з яких 31 млн грн. – на проведення поточного ремонту, а 89 млн. грн. – на проведення капітального ремонту та реконструкції.

Станом на 13.06.2016 року виконано або в стадії завершення поточний ремонт на вулицях:

Пастерівська
Максима Залізняка (Громова)
Самійла Кішки та Гуржіївська (Р.Люксембург)
Чайковського
В’ячеслава Чорновола
Волкова
Університетська
Франка
Пушкіна
Гоголя
Хрещатик
Верхня Горова (Фрунзе)
30 років Перемоги
Руставі
Пацаєва
Провулок Медичний

Слід зазначити, що в 2016 році тендер на проведення робіт з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі виграло комунальне підприємство «ЧЕЛУАШ», що дозволило, по-перше, підприємству поліпшити свій фінансово-економічний стан, і, по-друге, налагодити ефективний контроль за роботою субпідрядних організацій.

За дорученням міського голови цього року практично не відбувається латання доріг невеличкими плямами, акцент робиться на проведення ремонту шляхом об’єднання декількох поруч розташованих ям в одну ремонтну карту. Крім того, керівництво міста майже щоденно контролює проведення робіт, в першу чергу, дотримання графіку їх виконання.

Загальна площа виконаного поточного ремонту станом на 13.06.2016 року складає уже майже 35 тис. кв. м.

Таким чином, в 2016 році вперше буде досягнута і, навіть, перевищена нормативна площа поточного ремонту доріг.

Окремо потрібно зауважити, що міська влада вперше за роки незалежності в Черкасах проводить поточний ремонт тротуарів з тротуарної плитки. Станом на 13.06.2016 року зроблено більше 6 тис. квадратних метрів.
 
Капітальний ремонт міських доріг

Станом на 13.06.2016 на замовлення департаменту виготовлено 34 проекти капітального ремонту об’єктів вулично-дорожньої мережі. До кінця червня будуть виготовлені ще шість проектно-кошторисних документацій.

На сьогодні вже завершено роботи з капітального ремонту наступних вулиць:
– Чайковського (від вул. В.Чорновола до вул. Різдвяна)
– Онопрієнка
– Пастерівська (від пров. Молоткова до вул. Молоткова)
– Дахнівська Січ
– Пушкіна
– Практично завершено роботи з реконструкції вулиці Сурікова (І черга)

Розпочаті роботи з капітального ремонту: вул. Віталія Вергая (Маршала Батицького), Остафія Дашкевича, Нечуй-Левицького, Сергія Амброса (Орджонікідзе), Пацаєва.

Довідково
Капітальний ремонт будь-якої дороги, де замовником виступає Департамент ЖКК, проводиться одночасно з ремонтом зливової каналізації на цій ділянці з метою забезпечення належного водовідведення та продовження терміну експлуатації дорожнього покриття. Загалом, на капітальний ремонт мереж зливової каналізації в бюджеті 2016 року передбачено 5 млн.грн.

На сьогодні проводяться роботи з капітального ремонту мереж від накопичувального басейну по вул.Олени Теліги (Конєва) для запобігання підтоплення 5-ї поліклініки і вул. 30 років Перемоги та розпочато роботи по вул. Грушевського (Котовського) для забезпечення відводу води з перехрестя з вул.Одеська.
Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.