Міська влада Золотоноші вводить ОДА в оману?

Новини Черкаси Новини Черкаської області

У розпорядженні “ЧК” є результати дослідження води річок Золотоношка та Суха Згар, проведених 2-10 червня цього року державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». Зі змісту документу випливає, що  керівництво  Черкаської ОДА безсоромно тримають в невіданні щодо  істинного стану справ  на реконструйованих  очисних спорудах м. Золотоноша, стічні води з яких продовжують забруднювати воо дойми і нищити екологію краю. 

Як відомо, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко  майже миттєво  відреагував на коментар народного депутата
Владислава Голуба стосовно якості проведених робіт по реконструкції  очисних споруд золотоніського Водоканалу. Вже наступного дня  це питання постало на координаційній нараді в ОДА, де  обговорювали, зокрема, роботу Державної екологічної інспекції в області.

 Голова ОДА звернув  увагу, що в коментарі нардепа Владислава Голуба у «Фейсбуці» йдеться  про те що індекс
КОЛІ перевищує норми.  Як повідомляє  сайт Інфоміст,  Юрій Ткаченко дав доручення начальнику Управління
екології та природних ресурсів Олені Звягінцевій та керівнику екологічної інспекції в Черкаській області перевірити реальні показники забруднення. Детальні результати перевірки мають оприлюднити, аби громадськість знала про стан справ.

– Я просив би начальника екології та природних ресурсів і керівництво екологічної інспекції на це звернути особливу увагу. Цього місяця, за словами керівництва міста й району, вже на 100% мають завершитися роботи. Я б хотів знати про реальні показники забруднень, які скидаються у річку. За свідченням попередніх результатів у порівнянні з минулорічним аналізом ситуація набагато покращилась. Але яка ситуація на сьогодні – мені не відомо. Таку заяву треба перевірити, а результати оприлюднити для громадськості, – доручив Ткаченко.

Редакцію  «ЧК» дещо  здивувало,  що представники управління екології ОДА і Державної екологічної інспекції у Черкаській області  під час  наради з питань екології не  спромоглися оперативно, до завершення наради, надати голові ОДА результати досліджень  стічних вод, що потрапляють у річки з очисних споруд міського Водоканалу.  Адже дослідження повинні проводитися планово, а не тільки  на замовлення  ОДА!

Народний депутат  Владислав Голуб спростив задачу для ОДА, оприлюднивши на своїй сторінці у Фейсбуці результати останнього дослідження водойм в місці скиду стічних вод, проведеного державною лабораторією. В документі від 10.06.2016 засвідчується, що  результати проб на місцях викидів у річки у  8(!!!) із 10 не відповідають санітарним нормам.

«Особливе занепокоєння,–  пише Владислав Голуб, викликає індекс Е.соli!  Він майже в …24 рази перевищує гранично допустиму норму! Як йдеться в документі, це є свідченням фекального забруднення. За приведення цього показника в межі допустимих норм має відповідати міська влада міста Золотоноша! Це питання мною буде також обговорено найближчим часом з міністром екології України Остапом Семераком. Не можна допустити щоб «львівська» проблема з’явилася в Черкаській області!» –  наголосив Владислав Голуб

13450990_797144000422201_8139757378254171188_n

“Черкаський кур’єр” від 15 червня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.