Міська влада разом з громадськістю беруть відповідальність за впровадження системи «Прозоро» – Радуцький

Новини Черкаси

– Ми заявляли раніше і заявляємо й нині, що підтримуємо систему «Прозоро» у роботі міської ради, і ми за – прозорість у бюджеті, – наголосив сьогодні на прес-конференції за участю громадських активістів секретар міської ради Олександр Радуцький.

7_226

Водночас акцентував, що спільно з громадськістю міська влада Черкас бере на себе серйозну відповідальність за впровадження цієї системи у нашому місті. Тоді як свого часу цього не зробили депутати Верховної Ради, переклавши усі недоопрацювання, ризики і зобов’язання на плечі органів місцевого самоврядування.

– Народні обранці допустили істотний люфт у допорогових сумах, навколо яких донині й відбувалось непорозуміння. Приміром, пропонувалось лишити до 200 тисяч гривень – для товарів і послуг та до 1,5 мільйона гривень для робіт. Тоді як у нашому проекті рішення ці суми були істотно знижені. А саме: до 30 тисяч – для товарів і послуг і зі 100 тисяч гривень – для робіт. Всі бюджетні витрати, які перевищують ці суми, мають відбуватись винятково через систему «Прозоро», – пояснив Олександр Романович.

А також розповів, що міська влада спільно з представниками громадських організацій міста дійшла узгодженого варіанту проекту рішення щодо впровадження системи «Прозоро», який виноситиметься на найближче засідання сесії міської ради, заплановане на 13 травня. Тому сподівається на підтримку депутатського корпусу.

Зі свого боку, секретар міської ради подякував усім громадським активістам за конструктивну роботу та досягнений компроміс.

Разом з тим акцентував, що  досвід реалізації цієї програми в Україні засвідчує, що роботи у цьому напрямку надалі буде чимало, аби вона ефективно запрацювала.

Зокрема, як приклад, Олександр Радуцький навів останні статистичні дані щодо діяльності «Прозоро»  в Україні. Так от: з моменту її старту за допомогою цієї програми було проведено майже 90 мільйонів тендерів, третина з яких так і не відбулась, оскільки бракувало пропозицій.

Серед причин, чому так відбувається, Олександр Радуцький називає об’єктивні, а також суб’єктивні чинники. Проте, на його переконання, головною перевагою цієї системи є істотна економія бюджетних коштів – за попередніми підрахунками близько 15-20 відсотків. А також – абсолютна прозора за відкрита процедура державних закупівель.

А от депутат міської ради Олексій Романов констатував, що програма «Прозоро» стала лакмусовим папірцем прозорості міської ради, як в Черкасах, так і в інших регіонах України.

3_505
На його думку, головна робота очікує усіх вже після затвердження відповідного проекту рішення сесією міської ради. Адже, аби ця система, дійсно, була ефективною і доцільною, потрібний жорсткий громадський контроль, який має відстежувати і перевіряти підписані документи, відповідність обсягів виконаних робіт, закуплених товарів і послуг тощо.

Для цього, Олексій Романов пропонує створити спеціальну комісію за участю депутатів та громадських активістів, які й контролюватимуть витрачання бюджетних коштів.

Свою підтримку у цьому напрямку висловив і представник Черкаського осередку Цивільного Корпусу «Азов» В`ячеслав Левченко, висловивши сподівання, що така співпраця буде плідною та результативною.

4_379
Позитив у проробленій роботі побачила голова Коаліції громадських організацій «Молода Черкащина» Вікторія Феофілова, наголосивши, що система «Прозоро» об’єднала у спільній меті чимало громадських організацій. Зокрема, повідомила, що більше 20 її колег з інших громадських об’єднань долучились до роботи зі створення узгодженого варіанту проекту рішення щодо цієї програми.

А член виконавчого комітету на громадських засадах Роман Ганзевич закликав представників бізнесу брати активну участь у конкурсах за допомогою цієї програми і абсолютно прозоро перемагати, економлячи бюджетні кошти.

За інформацією прес-служби Черкаської міської ради

 

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.