Міська рада просить в уряду збільшити оклади службовців місцевого самоврядування

Новини Черкаси

Про це йдеться у зверненні від 12.05.2017 року № 2-1996 ухваленого на останній сесії Черкаської міської ради. Обранці інформують, що  з січня 2017 року посадові оклади піднялась в усіх працівників бюджетних установ, крім працівників органів місцевого самоврядування, оклади яких становлять на травень – 1723 гривні.

Служба в органах місцевого самоврядування є ключовим елементом державного управління, від ефективного функціонування якого залежить додержання конституційних прав і свобод громадян, послідовний і сталий розвиток міста і регіону, йдеться в рішенні.

З 1 травня 2016 року набрав чинності новий Закон України «Про державну службу», в якому затверджено новий підхід до визначення заробітної плати держслужбовців та прийнято постанову щодо умов оплати праці з 1 січня 2017 року. Також з січня 2017 року посадові оклади піднялась в усіх працівників бюджетних установ, крім працівників органів місцевого самоврядування, підвищення посадових окладів яких, за останні вісім років, відбулося лише в січні 2016 року на 25 відс. без диференціації посадових окладів, відповідно до складності, рівня відповідальності, навичок необхідних для виконання покладених завдань та функцій, так спеціаліст без категорії, головний спеціаліст і начальник відділу отримують посадові оклади на одному рівні 1723,00 грн. Така ситуація призводить до падіння авторитету служби, зниження її престижу та унеможливлює добір висококваліфікованих кадрів. В черговий раз 11 квітня 2017 року депутати Верховної Ради України не змогли прийняти нову редакцію Закону України « Про службу в органах місцевого самоврядування» з пропозиціями Президента України від 21.03.2017 року. Знову на невизначений термін відкладається реформування самої служби та залишається на низькому рівні посадовий оклад працівників органів місцевого самоврядування не зважаючи на те, що службовці органів місцевого самоврядування на місцях забезпечують реалізацію державної політики та є першими представниками держави з якими мають справу громадяни.

Ще наприкінці січня 2017 року Кабінетом Міністрів України був розроблений проект змін до постанови КМУ від 09.03.2006 № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, якою передбачалося збільшення посадових окладів працівникам органів місцевого самоврядування, однак дана постанова не була прийнята.

Ми не можемо залишатись осторонь цієї проблеми та просимо розглянути можливість внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. №268 «Про внесення змін до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», яка підвищить посадові оклади працівникам органів місцевого самоврядування та забезпечить рівень оплати праці не нижче ніж на аналогічних посадах державної служби.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.