Маловідомі факти про міську архітектуру можна знайти в новому путівнику

Новини Черкаси

Секрети старовинних Черкас відкрили для себе містяни, що долучилися до екскурсій пішохідним Хрещатиком у День міста. Та отримали довідник з назвою «Черкаси вражають»  у подарунок. Довідник виданий 23-річною Дар’єю Соколенко завдяки отриманому цьогоріч  гранту в галузі культури.

Авторкою цього довідника про Черкаси стала 23-річна Дар’я Соколенко. Дівчина працювала три роки, збираючи матеріали про цікаві й маловідомі факти про черкаську архітектуру, зокрема, про будівлі на Хрещатику й у районі Казбету. Починала вона своє дослідження ще у студентські роки з курсової роботи, а потім і дипломної.

– Ми звикли кожного дня ходити цими вулицями, але мало що помічаємо навколо, – розповідає дівчина. – Насправді ж наша архітектура особлива, вона унікальна, відрізняється від тієї, що є в інших українських містах. Саме на цьому мені хотілося зосередитися, щоб люди могли по-новому поглянути на рідні Черкаси та поринути в їх історію.

Усі  ілюстрації в зазначеній книзі створені  Дар’єю від руки, адже дівчина працює викладачем образотворчого мистецтва.

Місцеві історики Сергій Ганницький та Борис Юхно стали рецензентами довідника, перевірили всі викладені в книзі факти. Видання довідника здійснено завдяки отриманому на початку цього року гранту в галузі культури у розмірі 12 тисяч гривень.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.