Ліквідовано пожежу на 2 гектарах торфяників поруч з Черкасами (відео)

Новини Черкаської області

Станом на 12 годину 19 вересня в Черкаському районі, в районі селища Ірдинь, в адміністративних межах Білозірської об’єднаної територіальної громади, рятувальники продовжують боротьбу із загоранням торфу. За минулу добу, вдалось ліквідувати горіння торфу на площі в 2 Га. Загальна площа осередків вогню станом на 19  вересня, становить 49 Га.

Триває нарощування сил зведеного загону. На 12 годину 19 вересня на місці пожежі працюють 4-ри підрозділи управління ДСНС з обласного центру, а також пожежні розрахунки з Білозірського та Дубіївського лісництв та місцева пожежна команда з селища Ірдинь. На місце також прибула пожежна техніка військової частини, а також бригада швидкої медичної допомоги.

Загалом на місці проведення робіт сконцентроване угрупування сил, до якого входять 21 одиниця пожежної та спеціальної техніки та 66 осіб.

Серед проблемних питань що істотно ускладнюють проведення робіт на місці пожежі, сильна посуха, низький рівень залягання грунтових вод та віддаленість водних джерел звідки рятувальники можуть взяти воду для гасіння.

Пожежні насосні станції встановлено на березі річки Ірдинь за 1,2 кілометри від основних осередків пожежі. Загалом на трьох оперативних дільницях прокладено 1,7 кілометри рукавних ліній, працюють 12 пожежних стволів.

Довідка: Специфіка гасіння торф’яних пожеж через захоплення великих площ, високою стійкістю горіння вирізняється своєю довготривалістю, що істотно впливає на екосистему.

Найбільш дієвим способом боротьби із торф’яними пожежами, особливо грунтовими, є створення навколо території мінералізованих канав шириною 0,7–1 м і глибиною до мінерального ґрунту або ґрунтових вод. Саму пожежу гасять шляхом перекопування палаючого торфу і заливання його великою кількістю води. Оскільки температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів, значна частина води, що потрапляє до зони горіння згори, випаровуюється, не встигаючи досягнути вогнища. Для ліквідації торф’яної пожежі необхідні дуже великі обсяги води. За розрахунками, для ліквідації горіння 1 кг торфу необхідно 20 літрів води.

Торф’яні пожежі створюють небезпеку провалу в прогорілий грунт (прогар) людей і техніки. Торф повільно прогорає на всю глибину, яка може досягати 6-8 і більше метрів. Навіть після ліквідації пожежі тривалий час після вигоряння всередині зберігається висока температура. Задушливий смог – на 90 відсотків результат горіння торфовищ, а не лісів. До складу смогу входить чадний газ, дрібні зважені частинки, бензол та інші продукти горіння, що можуть призвести до погіршення здоров’я громадян. Тому на місці на базі швидкої допомоги розгорнуто медичний пункт.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.