Крига скувала човен поруч з Черкасами, рибалок вплав визволяли рятувальники (відео)

Новини Черкаси

Вчора не пощастило трьом рибалкам, що застрягли на човні сред Дніпра через кригу. Про потребу в допомозі вони повідомили близько 17 годин 30 хвилин. Сам же човен до моменту прибуття на допомогу рятувальників був наполовину затоплений. Евакуація відбувалася у важких умовах. Загалом рятувальна операція тривала близько 3-х годин

Надзвичайна ситуація сталася  неподалік розважального комплексу “Робінзон” на відстані 500 метрів від берега. Про це інформує прес-служба ДСНС в Черкаській області .

Чоловіки вийшли на річку на риболовлю на човні, але згодом, через мороз, з‘явилися проблеми із двигуном, який, попри зусилля чоловіків вийшов з ладу. Поки моторист намагався полагодити двигун дрейфуючий човен кригою почало затирати на тороси. Спроби рибалок вивести човна з під крижаного удару на веслах успіху не мали. Коли човен остаточно було заблоковано кригою і в ньому з‘явилася вода, чоловіки вирішили звернутися по допомогу до рятувальників.

Одразу після отримання повідомлення, на місце події виїхали фахівці водолазної групи, медики, психологи та інженерна група аварійно-рятувального загону спецпризначення.

Пошуки потерпілих проводили за допомогою встановленої на березі спеціальної освітлювальної вежі, яку використовували у якості маяка, катера на повітряній подушці «Пегас» та квадрокоптера. Обстеживши прожекторами акваторію, впродовж півгодини рятувальники встановили точне місцезнаходження рибалок.

Проте ситуацію ускладнювали сильні тороси, що оточили рибацького «Прогреса». За таких умов дістатися до човна рибалок катером на повітряній подушці було неможливо, тому керівник водолазної групи Андрій Власенко, прийняв рішення проводити евакуацію людей вплав через льодове поле та крижані уламки. Узявши із собою ще один гідрокостюм, рятувальник пробив грудями водну доріжку до човна рибалок, де одягнув його на одного з чоловіків і разом з ним, підтримуючи та страхуючи, перетягнув його через крижане поле до катера ДСНС.

Загалом задля належної евакуації потерпілих із напівзатопленого човна надзвичайники зробили шість запливів, кожен з яких був надзвичайно небезпечним.

Розповісти друзям
  • 8
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.