Кремль вийшов з міжнародного правового поля, вкотре порушивши державний суверенітет і територіальну цілісність України, – Владислав Голуб

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Народний депутат від Черкащини Владислав Голуб прокоментував указ Президента РФ щодо визнання “документів” виданих в органах “влади” в ДНР та ЛНР. Також МФО «ЄвроОптимісти», до складу якого входять народні депутати Владислав Голуб, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук,  Вікторія Пташник,  Сергій Лещенко, Олексій Рябчин, Олександр Черненко та інші, виступило із заявою  щодо підписання Президентом Російської Федерації указу про визнання на території РФ документів, виданих так званими «ДНР/ЛНР»

 –Указ практично  легітимізує на території РФ не лише паспорти так званих «ЛНР» і «ДНР», а й документи про освіту, свідоцтва про реєстрацію шлюбу, народження та реєстрацію транспортних засобів, – коментує  заяву народний депутат Владислав Голуб. –  Тобто за задумом Кремля указ має поступово легалізувати присутність Росії на Донбасі.

Народний депутат зазначив, що документи, легітимізовані указом, є апріорі незаконними.

На думку Владислава Голуба, не виключено, що Кремль планує діяти на Донбасі за сценарієм Південної-Осетії, коли після паспортизації була задіяна спрощена процедура надання російського громадянства. І, таким чином, відбулася остаточна легалізація присутності Росії.

Указ Путіна засудила світова спільнота, зокрема уряди США і європейських країн. Кремль вийшов з міжнародного правового поля, підкреслив  Владислав Голуб.

Члени МФО «ЄвроОптимісти» наголошують, що підписання Президентом Російської Федерації указу про визнання на території РФ документів, виданих на територіях ОРДЛО, фундаментально суперечить Мінським домовленостям та зусиллям світової спільноти, спрямованим на мирне врегулювання збройної агресії. І з огляду на те, що згадані формування є незаконними, а українські території є окупованими РФ, в умовах тотального свавілля та беззаконня, частиною якого є терористичні організації, що створюють свої правила, будь)які видані ними документи є нікчемними, не несуть ніяких правових наслідків та не можуть бути підставою для вчинення жодних юридично значимих дій. Використання незаконних документів для перетину українського кордону є грубим порушенням законів України та вимог міжнародного права, при чому не тільки з боку РФ, але й тих громадян України, які перетинатимуть кордон з використанням цих документів, заявляють єврооптимісти.

«Також ми упевнилися, що дії Москви є показовою демонстрацією наміру продовжувати курс на ескалацію розпочатої нею збройної агресії та черговим підтвердженням окупації РФ Донбасу.

Ми звертаємось до Служби безпеки України з вимогою контролювати та фіксувати всі факти порушень перетину кордону з подібними документами. Вимагаємо, щоб Мін’юст та МЗС підготували необхідні звернення до міжнародних організацій, в тому числі, міжнародних судів з метою встановлення порушень Росією норм міжднародного права та фіксування спроб підриву суверенітету України, що є свідченням подальших намірів Москви дестабілізувати ситуацію в Україні», – йдеться у заяві МФО «ЄвроОптимісти».

Черкаський кур’єр, 1 березня 2017 року № 9

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.