Кошти на ремонт в Черкасах існують – доріг нажаль немає

Новини Черкаси

Відомо, що на ремонт черкаських доріг у 2015 році було виділено 77 млн. грн. Натомість на сьогоднішній день використано лише 22,7 млн.грн.

12226410_1723460281223249_243603064_n-e1447177667741

Зважаючи на те, що за півтора місяці закінчиться фінансовий рік, а за вікном – погода не сприяє ремонтним роботам, кореспондент сайту «Економіка Сьогодення» поцікавився у майбутніх мерів Черкас Сергія Одарича та Анатолія Бондаренка, які дебатували на  телеканалі “Рось”, чи вдасться їм освоїти невитрачені мільйони на дороги.

Відповідаючи на це запитання, Сергій Одарич зауважив, що важливо знати не лише цифри, а й розуміти, як вони в часі виділялися.

“Бюджет розвитку, яким визначалися кошти на дороги, був прийнятий міською радою лише в середині травня, – зауважив Сергій Одарич. – І цим бюджетом передбачалося 15% на капітальний ремонт доріг, зокрема лише на одну вулицю – на вул. Сурікова, і 3,5 млн. грн. – на ямковий ремонт доріг. Всі інші суми були виділені буквально місяць тому, коли міська рада зрозуміла, що кошти не освоюються за іншими видатками, які планувалися, і перекинули на ремонт доріг. Я не вірю, що ці кошти вдасться якісно освоїти. Можливо ще мільйонів на 10 з них можна освоїти – зокрема закінчити повністю Менделєєва, частину Сурікова, але все одно значна частина коштів залишиться не використаною. Адже не можливо за такий короткий час навіть провести тендерні закупівлі, не кажучи вже про виконання робіт”.

Читайте також на сайті: Як депутати Партії вільних демократів ремонт міських доріг голосували (документ)

“Під час учорашньої сесії та розгляду важливих для міста питань – змін до міського бюджету досить дивну позицію зайняла фракція Партії вільних демократів. Так фракція всіляко створювала перепони в ухваленні питання щодо додаткового фінансування ремонту доріг, забезпечення фінансовим ресурсом бюджетних установ для можливості виплати заробітної плати та індексації.”

Анатолій Бондаренко у своїй відповіді не вдавався в цифри, а проаналізував реальний стан справ з дорогами в місті. Він, зокрема зауважив, що команда міського голови не може сьогодні знайти ефективних механізмів управління містом і шукає будь-яких причин, щоб нічого не робити.

“Я за 62-67 днів будував елеватор, коли керував будівництвом на Нібулоні. Я як подивлюся, що робиться на вулиці Небесної Сотні, де три місяці Ви не можете зробити покриття, у мене навіть і питань до Вас не виникає. Ваші всі питання закінчяться в 20 метрах, коли ми вийдемо з цієї студії і половина тих, які стоять тут, впаде в яму. Ви знаєте, що сьогодні тут, на цій пішохідній доріжці (малося на увазі по вул.Хрищатику поблизу студії “Рось” – авт.) годину тому збили людину, бо не освітлена вулиця Хрещатик. Ви це знаєте?! Ви – міський голова, цього не знаєте тому, що Вас не цікавить доля черкасців. Вас цікавить, щоб щось продати – чи пілети, чи стружку, чи дерева попиляти і завезти на свої підприємства та заробити гроші…”

З усього видно, що більше 50 млн.грн., виділених цьогоріч на ремонт доріг в обласному центрі, так і залишаться не використаними за призначенням. На відміну від інших міст, які обмежені у фінансуванні, в Черкасах кошти є, але, на жаль, не вистачає уміння ними розпорядитися. Ця ситуація нажаль складається вже не вперше. Можливо є сенс обираючи владу оцінювати її ефективність та зважати на реальну роботу, а не примарні обіцянки.

 

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.