Кошти на діаліз виділяли зі скандалом та сльозами

Медицина Черкаси Новини Черкаси Новини Черкаської області

Вчора під час прийняття змін до обласного бюджету на  сесії Черкаської обласної ради  депутати проголосували за виділення 11,3 млн. грн з бюджету для діалізного центру «Фрезеніус».

8 млн. грн буде розподілено на подальше лікування, а 3, 3 млн. грн — на погашення заборгованності за надані послуги за минулі роки. У підсумку за прийняття рішення проголосували а — 67 депутатів.

Оскільки в попередні роки значну частину коштів на гемодіаліз у клініці «Фрезеніус» не доплачували, а в 2011 році не заплатили взагалі, пацієнти клініки висловлюють сумніви, що кошти обласного бюджету надійдуть за призначенням, інформує кореспондент «Прочерку».

З огляду на це, депутат Любов Майборода внесла кілька поправок, які мали гарантувати, що цього разу послуги «Фрезеніусу» будуть оплачені.

Депутати не підтримали ці пропозиції, що викликало крики «Ганьба!» з боку присутніх у залі пацієнтів клініки. Деякі з них спробували пробитися до трибуни.

Урешті, спільними зусиллями голови облради Валентини Коваленко і самої Любові Майбороди людей вдалося вгамувати

.

Після цього хворі на ниркову недостатність під впливом Любов Майбороди почали блокувати трибуну з вигуками «Ганьба», не приховуючи своїх емоцій.

Спочатку присутні депутати не проголосували за пропозицію депутата обласної ради Любов Майбороди щодо виділення коштів на приватну клініку «Фрезеніус».

Після цього хворі на ниркову недостатність під впливом Любов Майбороди почали блокувати трибуну з вигуками «Ганьба», не приховуючи своїх емоцій.

– Ми виступаємо за те, щоб окуповувалася послуга. Як я розумію, зараз прийняли бюджет за старою схемою, тобто гроші передаються на райони, в районах ці кошти втрачаються і до нашого центру вони не поступають. До цього ми лікувалися за кошти інвестора з Німеччини. Інвестор нам сказав, якщо не буде змін, то1 квітня ми закриваємо цей проект. У 2011 році німці повністю профінансували наше лікування. І наголосили, щоб ми повернули кошти за 2013 і 2014 рік, а на 2015 дали гарантію, що буде ваше фінансування. Зараз у нас заборгованості приблизно 39 млн грн., — прокоментував ситуацію пацієнт діалізного центру. — Хочу зазначити, що в обласній лікарні є послуга лікування гемодіалізу. Але там розраховано тільки на 60 місць. А тут у нас 80 місць. Куди іншим діватися — невідомо.

Як пояснила голова Черкаської облради Валентина Коваленко, всі передбачені майже 11 млн підуть винятково на «Фрезеніус». А загострення ситуації спричинене діями окремих депутатів.

Директор департаменту фінансів Черкаської облдержадміністрації Наталія Кравченкопояснила кореспонденту «Прочерку», що в проекті рішення можна було прописати виділення коштів тільки в такому формулюванні.

Так чи інакше, виділення коштів вистачить лише на 40% процедур гемодіалізу. Решту мають виділити районні та міські ради.

Крім того, керівники області пообіцяли, що всі хворі отримають необхідне лікування.

Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко наголосив, що обговорював питання гемодіалізу іззаступником міністра фінансів Ігорем Уманським, і той пообіцяв розглянути можливість виділення коштів із Державного бюджету.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.