Корупція більш за все боїться прозорості та публічності – Владислав Голуб

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Мінекономрозвитку сформувало комісію по відбору керівників на 4 стратегічних держпідприємства. Серед вакансій – керівник ДП «Укртрансхімаміак», прозорого конкурсу з призначення якого добився народний депутат Владислав Голуб, про що «ЧК» написала в минулих номерах. Ще три підприємства: Міжнародний аеропорт «Бориспіль», «Електротяжмаш» та Маріупольський морський торговельний порт.

Новий сезон Ukraine’s Next Top CEO анонсувала на своїй сторінці в Facebook Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів.

За її словами, комісія опрацює документи та презентації, а також проведе співбесіди з потенційними CEO (вища посадова особа компанії або підприємства). До презентації Номінаційному комітету будуть допущені до 5 фіналістів на кожну вакансію.

Народний депутат від Черкащини Владислав Голуб у коментарі «ЧК» з приводу конкурсу з відбору керівників на стратегічні держпідприємства повідомив, що за даними Мінекономрозвитку, загалом в країні налічується більше 1800 діючих держпідприємств загальною вартістю 870 млрд. грн. Основна їхня частина – 70% – належать до енергетичного сектору. Більшість з держпідприємств, за словами Владислава Голуба, збиткова, і не дозволяє їм обходитися без державних субсидій. Уряд розпочав реформування держсектору.

Але на шляху реформ знову постала корупція.

голуб2– Напрацьовані десятиріччями корупційні схеми передаються від однієї влади до іншої. Але корупція більш за все боїться прозорості і публічності. Тому державні компанії і підприємства повинні стати більш прозорими. Для цього потрібно, по-перше, вимагати від них публічних і якісних звітів. По-друге, найбільші державні держкомпанії і підприємства повинні проходити аудит в аудиторських фірмах, які визнають Всесвітній банк і ЄБРР. Фінансові показники роботи великих держкомпаній і держпідприємств повинні публікуватися в урядових виданнях.

І головне, до управління державними підприємствами слід допускати через прозорі конкурси не «перевірених товаришів» і олігархів, а ефективних і чесних менеджерів, – підкреслив Владислав Голуб.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.