Кому належать Дніпровські пляжі біля Черкас (відео)

Новини Черкаси

Щороку, усупереч законам України, все менше прибережної зони Дніпра поблизу Черкас лишається у відкритому доступі. Улюблені території відпочинку черкащан стають будмайданчиками під котеджі товстосумів.


Поза законом і совістю. Дніпровські пляжі біля Черкас перетворюються на домоволодіння. Просто біля води зведені паркани, побудовані гаражі для катерів з причалами, а за ними – кількаповерхові будинки. Особливо складна ситуація на берегах Будище, Свидівської захисної дамби, тут, як гриби після дощу, щороку з’являються все нові котеджі.
Шматочок пляжу – усе, що лишилося для відпочинку жителів Свидівка. Вони засмагають під дебелими парканами котеджів і уже й не сподіваються на повернення берегів Дніпра селянам.
За словами еколога Людмили Ткаченко, на території Будище-Свидівської дамби незаконно передані у приватну власність більше 160 ділянок площею 25 гектарів. Продають землю через сільську раду. На час приїзду знімальної групи, голови села Свидівок на робочому місці не виявилося, у сільській раді повідомили – вона поїхала в Черкаси. Коментуючи забудову берегу Дніпра – секретар сільради повідомила: ділянки в оренді. Таким чином влада наповнює бюджет села.


А контролювати законність забудови прибережної зони має Черкаська екоінспекція, але висновки її перевірки за 2015 рік вражають – незаконних котеджів біля Дніпра немає. Проте, пройти до Дніпра не вдалося. Охоронець підприємства не пустив знімальну групу до річки. Але, директор кооперативу запевнив нас, що законів України дотримано.
Проте, таких, хто дотримується закону не багато. Більшість будинків споруджені з відвертим нехтуванням водного законодавства. Як боротись з незаконними забудовами – вже знають, — кажуть в черкаській ОДА. Землю потрібно віддавати не під котеджі, а під проекти, важливі для туризму та відпочинку.
Екологи пишуть листи до черкаських владців та у Верховну раду і сподіваються, що котеджі демонтують. А селяни вже й не чекають справедливості. Питання незаконності будівництва порушують чи не щороку, так само, щороку кількість елітних будинків на Дніпрі суттєво збільшується.

Подробиці в сюжеті Телеканалу Рось

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.