Канівський виконком знайшов компроміс з перевізником і не підвищив ціну на проїзд у міських маршрутках

Новини Черкаської області

Члени виконавчого комітету Канівської міськради не підтримали проект рішення, який передбачав збільшення вартості проїзду у міському транспорті до 4-х гривень. У Золотоноші, наприклад, з початку року ціна квитка у міському транспорті – 5 грн.

На позачерговому засіданні виконкому Канівської міської ради розглядалося питання стосовно приведення у відповідність тарифів на послуги перевезень у міських маршрутках, яке передбачало збільшення вартості квитків до 4-х гривень. Про це повідомляє Канівська міська рада.

Прийняттю рішення передував моніторинг, який проводили у міських маршрутках. За його результатами, на прикладі семи дійсних рейсів, 24-го травня послугами перевізника скористлися 651 пасажир, із яких 482 заплатили повну вартість проїзду, 22 школярі заплатили по 2 гривні, а 147 осіб – пільговики, які мають право на безкоштовний проїзд.

У пільгових маршрутках кількість осіб, які користуються безкоштовним проїздом, сягає 90%. Відтак, за результатами підрахунку, транспортне підприємство перевозить пільговиків орієнтовно у 7 разів більше, ніж йому компенсують.

При цьому значно зросли й складові тарифу – заробітна плата, вартість пального, деталей, комунальних платежів, податкове навантаження. Це, безумовно, безспірні аргументи підвищення вартості проїзду.

За словами очільника транспортного підприємства «М+М» Євгена Маланчева, якби кожна людина, яка користується міським громадським транспортом, оплачувала проїзд, ціна квитка складала б близько 2,5-3-х гривень.

Міський голова Ігор Ренькас запропонував зняти одну з пільгових категорій із безкоштовного проїзду – інвалідів ІІІ групи, яка налічує 485 осіб, і до 1-го жовтня не підвищувати тарифи. Хоча за словами перевізника, такий крок не вирішить ситуацію і не дозволить покрити всі витрати на перевезення пільговиків.

Після обговорення виконком не підтримав проект рішення, який передбачав збільшення вартості проїзду у міському транспорті до 4-х гривень.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.