Канівська газета видасть другу книгу про своїх земляків – захисників східного фронту

Новини Черкаської області

Канівський тижневик «Дніпрова зірка», що на Черкащині, три роки тому започаткував проект, присвячений розповідям про життя і подвиги жителів Канівщини, котрі захищають Україну в зоні АТО.

У 2016 році видали першу книгу про історії з життя канівських захисників «Лінія фронту Канів».

А нині вже майже готова до друку наступна книжка «Лінія фронту Канів. Частина 2». Про те, як збирали матеріали, розповіли автори тижневика.

Ще у буремному 2014-му газета створила рубрику «Вісті з фронту», де переповідали читачам історії їхніх земляків-воїнів, волонтерські ініціативи і допомогу небайдужих усім, хто пішов захищати східні кордони.

«Ми періодично зв’язувалися з нашими хлопцями, розпитували про їхнє фронтове життя, умови, негаразди, перемоги. Збирали й публікували обереги, фотографії хлопців, їх родин. Іноді виходило по три-п’ять матеріалів, іноді – на цілу сторінку»,- зазначає кореспондент Марія Гламаздіна.

Історій назбиралося, тож вирішили створити окрему книгу про канівських захисників. У першу книгу увійшли розповіді про понад 60 канівчан-захисників, на обкладинці розмістили фото військового, жителя м. Канів – Антона Моргункова.

«Антон пішов добровольцем у липні 2014 року і повернувся влітку 2015-го. Влітку він із товаришем влаштував на березі Дніпра у Каневі табір для дітей, де навчав їх основам військової справи – вчив поводитися із зброєю, ходив із ними у похід на байдарках, навчав азам альпінізму, в таборі читали лекції з історії України, навчали ремеслам тощо,- зауважує власкор «Дніпрової зірки»,- був поранений, мав контузії, але і нині Антон знову вступив за контрактом на службу і перебуває на передовій в Донецькій області в складі 95-ї аеромобільної бригади».

Автором проекту та ініціатором видання книги став головний редактор “Дніпрової Зірки” Євген Брусліновський. Книга про канівчан-фронтовиків здобула перше місце у номінації «Герої, які живуть поруч» у творчому конкурсі редакцій друкованих електронних засобів масової інформації та журналістів Черкаської області, мають диплом переможця.

Автори переконані, друга частина буде не менш насичена цікавими розповідями, до неї увійдуть і історії про захисників, які повернулись до дому, їх обставини життя.

Колектив газети завдячує й благодійникам – народному депутату Владиславу Голубу, депутату Канівської райради Василю Тертичному, місцевим фермерам та підприємцям, які допомогли профінансувати видання другої книги, нині вона майже готова до друку. За роки АТО Канівщина втратила вісім своїх захисників. В редакції зазначають, планували видати другу частину книги й приурочити її до перемоги над ворогом, але не сталося так, як хотіли. Тому поки – герої на обкладинках і в серцях, а Україна – з вірою у перемогу.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.