Кафедру військової підготовки відкрили на Черкащині

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Учора, 6 грудня з нагоди 25-ї річниці утворення Збройних Сил України у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького урочисто відкрили кафедру військової підготовки.

15403174_1698390943805630_979266931_n

Перерізали символічну стрічку голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, обласний військовий комісар Євген Курбет, ректор університету Олександр Черевко та директор Департаменту освіти Міністерства оборони Ігор Толок. Потому гості та меценати на чолі із завідувачем кафедри полковником Валерієм Монастирським оглянули навчальні аудиторії студентів.

15328188_1698391047138953_278120771_n

Привітати із відкриттям кафедри завітали військовослужбовці, представники обласної влади, профспілок, Наглядової ради університету, Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, студенти та громадськість міста.

15319465_1698390887138969_1339659334_n

За словами голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка, аби створити належні умови для навчання, працювала вся область. Це й обласний військовий комісаріат, прикордонна служба, Драбівська районна державна адміністрація, депутатський корпус. Вихованців, які обрали для себе шлях захисника Вітчизни, навчатимуть за новими стандартами. Начальник Навчального центру Державної прикордонної служби «Оршанець» Дмитро Коцеруба ознайомив гостей із військовою технікою, яку використовуватимуть в ході занять. Для цього Черкаський національний університет уклав договір із прикордонниками. «Три роки тому ми почали писати нову історію українського війська, справжнього і непереможного. Саме тут на Черкащині ми відкриваємо кафедру військової підготовки, де народжувалася державність України, де народжувався дух українського воїна»,– наголосив Юрій Ткаченко.

Також він вручив завідуючому кафедри прапор, який має бути у кожного підрозділу Збройних Сил України, як оберіг військової кафедри, як оберіг майбутніх захисників України.

У своєму вітальному слові Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан благословив на початок доброї справи воїнів-студентів. Також він висловив побажання, щоб крім військових спеціальностей студенти вивчали ще й богослів’я, аби готувати військових капеланів.

«Головне, щоб всередині нас не було того ворога, що роз’єднує. Треба єднатися, шанувати одне одного»,– зазначив Митрополит Іоан.

У рамках урочистостей представники обласного керівництва вручили відомчі нагороди військовим.

Автор: Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.