Інна Ключка: Помічники народного депутата Голуба працюють єдиною командою і завжди на результат

Новини Черкаської області

Посада «помічник народного депутата» звучить статусно і успішно. Багато хто не відмовилися б від такої кар’єри. Помічники представляють парламентарів в їх округах, безпосередньо працюють з виборцями. Але якщо про депутатів пишеться і говориться багато, біографія депутата розміщена на офіційному порталі, то помічники зазвичай залишаються в тіні. Що це за люди, яким є коло їх прав і обов’язків? Про це в інтерв’ю з Інною Ключкою – керівником громадської приймальні народного депутата Владислава Голуба.

– Якими якостями повинна володіти людина, яка працює в громадській приймальні народного депутата, яку мати освіту?

Інна Ключка, помічник-консультант народного депутата України

– Найголовніше – це відповідальність. Коли ти берешся за якусь справу, ти зобов’язаний довести її до кінця. Треба вміти вислухати людину, принагідно дати пораду, допомогти скоординувати подальші дії.
Щодо освіти, то за логікою вона має бути юридичною, але в мене вона економічна. Я – магістр з фінансів та кредиту, наразі навчаюся в Швейцарській бізнес школі SMBS (Swiss Montreux Business School) на фінансиста. Я люблю вивчати Закони, цікавлюся законопроектами, що подаються до Верховної Ради, тому для мене не є проблемою розглянути звернення заявника та підготувати відповідний проект депутатського звернення. Тим паче, що усі помічники Голуба працюють єдиною командою, і завжди один одному допомагають.

– Як налагоджена співпраця з Владиславом Голубом?

– У мене вже був певний досвід роботи помічником-консультантом народного депутата, тому з Владиславом Голубом співпрацюємо плідно і ефективно. Він молодий, цілеспрямований, безумовно, дуже вимогливий. Маємо бути постійно на зв’язку, він завжди прагне бути в курсі усіх справ, завжди долучається до допомоги, особливо, якщо це стосується звернень, пов’язаних зі здоров’ям чи освітою дітей. Чимало мешканців вдячні йому за роботу.

– Що саме входить у коло обов’язків помічника-консультанта народного депутата?

– Як керівник громадської приймальні по Черкасах і Черкаському району я здійснюю прийом громадян у той час, коли депутат за регламентом Верховної Ради України перебуває на засіданні сесії Верховної Ради України або бере участь у роботі комітету. Також до моїх обов’язків належить прийом звернень від громадян, їх опрацювання, підготовка проектів депутатських звернень, надання консультацій. Помічник безпосередньо працює з людьми, допомагає їм у вирішенні проблем, з якими вони звернулися до народного депутата.

– Хто з відвідувачів найбільш запам’ятався?

– Не повірите, але я пам’ятаю кожного заявника, а їх майже 600 осіб на сьогодні. По телефону достатньо назвати прізвище, як я одразу згадую заявника та тему його звернення.

– З якими організаціями або благодійними фондами у вас налагоджено постійну співпрацю?

– Ми щиро вдячні за всебічну допомогу від ГО «Форум розвитку Черкащини», заступником якої був Владислав Голуб до обрання в Раду. Завдяки її керівнику Миколі Калашнику нам вдається зробити чимало благодійних справ, з проханням про які часто звертаються голови комітету багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей-інвалідів Черкаського району, Черкаської районної організації ветеранів України та Союзу організацій інвалідів України Черкаського району, з якими, зокрема, ми плідно співпрацюємо.

– З якими проблемами найчастіше звертаються виборці?

– Звернення різнотипні: матеріальна, благодійна допомога, юридичні консультації, комунальні питання. Окрім громадян, до нас звертаються громадські організації, школи, комітети, і ми намагаємося допомогти усім без виключення. Питань безліч, найчастіше це питання по судових справах, по допомозі в складанні позовних заяв до суду, сприянню у виділенні земельних ділянок учасникам АТО, з перерахунків оплати комунальних послуг, нарахувань пенсій, з виділення земельних паїв учасникам кооперативів, по оформленню спадщини та інші.
Матеріальної допомоги найчастіше потребують соціально незахищені верстви населення, як у сільський місцевості, так і у місті. Намагаємося дослухатися до проблем ветеранів, учасників АТО, дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, малозабезпечених сімей. До свят робимо їм подарунки, вітаємо з ювілеєм ветеранів, допомагаємо продуктовими наборами, тощо. За матеріальною допомогою звертаються і тяжкохворі громадяни, тому намагаємося вирішувати питання з фінансування їх лікування.
До народного депутата Голуба часто звертаються мешканці Черкас і черкащани з інших районів області, що не належать до 197 виборчого округу. Намагаємось їм також допомогти.

– З якою найскладнішою проблемою зверталися в приймальню черкащани?

– Найскладніші звернення – про матеріальну допомогу, адже фонди у народних депутатів для виділення матеріальної допомоги не передбачені, а люди часто звертаються саме за такою допомогою. Суми іноді космічні, потребували навіть більше 2 млн.грн. на оплату операції онкохворій дитині.
Важко, бо реально розумієш, що не в силах допомогти, але ми не опускаємо руки і не залишаємо такі родини один на один з бідою. Всіляко, через соцмережі, депутатів місцевого та
обласного рівнів, бізнесменів намагаємося зібрати кошти.
Є такі надскладні випадки, коли допомоги потребують онкохворі діти, тоді Владислав Володимирович за підтримки ГО «Форум розвитку Черкащини» сприяє фінансуванню, часто допомагає своїми власними грошима.

– Чи різняться проблеми жителів міста та сільської місцевості?

– Найчастіше у сільській місцевості необхідна матеріальна допомога школам, садочкам, районним лікарням, у фінансуванні культурних чи спортивних заходів. У Черкасах жителів переважно турбують неправомірні рішення суду,складання позовних заяв, земельні питання.

– Як складаються стосунки з адміністраціями міста, району?

– Передусім, нашим завданням є допомога жителям округу і виконання його подекуди не можливе без сприяння, як місцевої, так і районної влади. За час нашої роботи конфліктних ситуацій не виникало. Буває трапляються випадки, коли деякі виконавчі органи влади намагаються формально виконувати свою роботу. Проте з нами таке не проходить, у нас принципова позиція, тому будь-яке питання контролюємо і намагаємося довести до остаточного вирішення.

– Чи не важко кожного дня вислуховувати складні життєві історії?

– Іноді важко. До приймальні звертаються жителі з наболілими проблемами, через безвихідне становище. На жаль, дуже рідко хтось приходить з пропозиціями до депутата. Зазвичай з проханнями. В основному, це громадяни, які опинились у складних життєвих обставинах, і покладають на депутата останні надії. Історію кожного доводиться переживати разом, поговорити, вислухати, заспокоїти. Бувають випадки, коли достатньо лише вислухати та підтримати людину у важку хвилину.

– Яке ваше життєве кредо, чи є хобі?

– Моє кредо: велике починається з малого! Кожен має знайти себе в цьому житті. Вважаю, що себе у житті я знайшла. Щодо хобі, то моя робота і є моїм хобі. Так, я розумію, що це рідкість, але я, напевно, відношуся саме до такого рідкісного типу людей. Моя робота приносить мені задоволення, яке я отримую від щоденного спілкування з людьми, налагодження нових контактів, реалізації проектів. Щоправда часу на особисте залишається дуже мало, але я вже навчилася раціонально його використовувати, аби встигати все.
Увесь вільний час звісно присвячую своєму синові. Люблю спорт – їжджу на велосипеді та відвідую спортивну залу, аби тримати себе у формі.

“Черкаський Кур’єр”

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.