Ігор Калашник: В Черкасах потрібно змінити владну команду і створити стратегію розвитку міста

Новини Черкаси

kin-01Може хтось із містян вважає, що Черкаси розвиваються успішно, хтось — навпаки, а декому це питання байдуже. Але реально життя кожного з нас залежить від розвитку міста. А воно може бути успішним, якщо є концепція його розвитку, стратегія, і ця концепція відповідає інтересам і можливостям нашого міста. На сайті Черкаського міськвиконкому або немає інформації про концепцію, стратегію розвитку міста, або вона захована дуже глибоко. Про це наша розмова з головою ГО «Форум розвитку Черкащини», заслуженим будівельником України Ігорем Калашником.

Нещодавно міський голова Черкас презентував свій проект містобудівного маніфесту «Черкаси – місто для людей». Ігоре Миколайовичу, яка ваша як фахівця, думка з приводу цього документу, чи дасть прийняття Маніфесту поштовх розвитку міста?

– Я не бачу сенсу коментувати популістські заяви. Ми з 2006 по 2011 рік жили по «маніфестам», намагаючись ними підмінити Генплан. Бо владі був вигідний дерибан земель. Бо це приносить корумпованим владцям відкати, бариші, інші незаконні доходи. Для того, щоб навести порядок у забудові територій, зжити корупцію в земельних відносинах і не тільки, необхідний стратегічний документ. Один з таких Генплан. Однак і прийнятий 2011 року Генплан мер і його команда перетворили на нікчемний документ, яким не можна користуватися, бо в ньому майже півтисячі помилок Не просто технічних, а з корупційною складовою. Зараз знову свою піаркампанію Одарич розпочав з «маніфестів», чергових нікчемних документів. Він не розуміється на питаннях розвитку міста, але добре може піаритися.

Нам вкрай потрібно, щоб до керівництва містом прийшла команда фахівців, люди, яким болить насправді, що буде з містом. І розпочнуть фахівці не з піарманіфестів, а спочатку розберуться з мережами технологічними. Створять єдину систему. Вивчать питаня і розпочнуть будівництво, можливо, підземного колектору. Створять врештірешт карту технологічних мереж. У нас сьогодні нема мапи інженерних мереж, що забезпечують жіттєдіяльність міста. Ми центр міста не можемо реконструювати, бо не знаємо, де які кабелі прокладено, які труби.

На жаль приходиться констатувати, що в Черкасах вже багато років нічого не відбувається в питаннях стратегічного розвитку міста. Ми «тупцюємо» під владний піар-супровід на місці, перетворюючись на місто, яке без підтримки з держбюджету нічим собі не може зарадити. Який є вихід з цієї ситуації?

– Змінити владну команду і створити стратегію розвитку міста, визначити стратегічний курс розвитку, щоб наші діти не мріяли скоріше виїхати в чужі краї, а пишалися «перлиною Дніпра» – рідними Черкасами і планували працювати і жити на малій батьківщині, сміливо вибираючи професію до душі, а головне, затребувану в найближчому майбутньому.

І це реально зробити. Я говорив про це в 2009-му і стверджую зараз. У нас є чим залучити стратегічного інвестора.

Я добре пам’ятаю,що ще на стадії формування Генплану у 2009 році ви пропонували одним з стратегічних курсів розвитку міста – логістику. Саме тоді ви створили «Форум розвитку Черкащини», який розробляв проект перебудови Черкас в Центр логістики України.

– Черкаси, дійсно, мають унікальне місце розташування – на Дніпрі, між двома мега полісами – Києвом та Дніпропетровськом. Черкаси могли б стати центром логістики України, центром руху товарів з усього світу і непогано на цьому заробляти. Такий потужний Центр дав би роботу десяткам тисячам черкащан, сприяв би підвищенню рівня професійності і освіченості серед молоді. Ми б мали позитивне торговельне сальдо, а не пустку в міській казні. Ще тоді Агентство розвитку Черкащини створило проект перебудови Черкас в центр логістики. По впровадженню цього проекту в життя були проведені перемовини з однією з най більших компаній міжнародної логістики – ТNТ, відділення якої розташовані в 200 країнах світу. Це були реальні перспективи для залучення таких інвестицій, за які можна і Черкаський аеропорт, і дорогу Дніпропетровськ-Черкаси-Київ збудувати, і проблеми Черкас вирішити, не напружуючись. Але міська влада нічого не зробила,щоб підтримати цей проект. Вона зробила все, щоб він не відбувся.

Черкаси на моє переконання повинні розвиватися комплексно. Ми маємо не тільки прекрасну природу, але й досить стратегічних площ для розвитку: більше 140 гектарів землі між аеропортом і вулицею 30річчя Перемоги, 135 га – полігон, прилеглий до мікрорайону «Перемога2», близько 200 га площ промзони і набережна Дніпра. Для серйозного інвестора жодна з них не представляє цінності як окремий локальний проект. А у нас, на жаль, звикли хапатися саме за окремі проекти. Тому ми розробили тоді комплексний стратегічний проект, який був презентований в посольстві Великої Британії і в який тоді виявили бажання інвестувати найсолідніші іноземні інвестори зі світовим ім’ям.

– Тоді, 2010 року, українські і іноземні ЗМІ України повідомляли, що Черкаси стали першим в Україні містом, якому вдалося залучити міжнародний досвід та інвестиції для комплексного розвитку,що провіщало глобальні зміни у всіх сферах життя. Що то мали бути за зміни і чи актуальні вони зараз читайте у наступному числі «ЧК».

“Черкаський кур’єр” №17 (88), 23 вересня 2015 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.