Ігор Калашник: Майже кожне будівництво в Черкасах супроводжувалось скандалами та відвертою брехнею з боку міського голови

Кримінал Черкаси Новини Черкаси

Минулого тижня  мер Черкас Сергій Одарич на прес-конференції порушив тему Ігор Миколайович Калашникзабудови ПрАТ «Експоінвест» земель полігону. Забудови,  яку спочатку сам скріпив угодою, а потім навколо неї майстерно створив скандал.

Але забудовник, колишній депутат Черкаської міськради п’яти скликань,  голова бюджетного комітету міськради декількох скликань Ігор Калашник, звернувся до суду і довів свою правоту. Натомість мер проігнорував рішення суду, сподіваючись, як завжди,  вийти сухим з води. Щоправда цього разу  проти Одарича таки відкрили кримінальне провадження за фактом невиконання рішення суду, але й досі  проводять розслідування. З приводу цього «ЧК» надрукувала у минулому числі критичну статтю: «Прокуратура для особливих доручень Бродського та Ко?». Одарич повідомив на прес-конфренції, що прокуратура нібито виступила с заявою щодо цієї статті і  натхнений цим наголосив на незаконності забудови, отже й неправомірності  відкритого проти нього  кримінального впровадження. І що усі будуть жити за законом, не уточнивши – за його законом, чи таки держави Україна.

«ЧК» звернувся за коментарем  до Ігоря КАЛАШНИКА.

– Цинічна брехня  головна риса характеру мера, тому часто дуже важко коментувати його «пояснення» ситуації, – розповідає Ігор  Миколайович.

– Поряд з ним завжди конфлікт. Він сам створює, за його виразом, «скандальні проблеми» і навішує ярлики. Але ж це неприпустимо, бо Одарич – не журналіст, не політик, він – міський голова! Майже кожне будівництво в місті за останні 5 років супроводжувалось низкою скандалів та відвертою брехнею з боку міського голови.

– Власне, типова ситуація.  Скандал вчинено і навколо намірів ПрАТ «Експоінвест» розпочати забудову території полігону в межах вулиць Корольова Конєва Оборонна

– Потрібно уточнити,  не просто забудову, а  з облаштуванням інжернерних мереж, доріг та комунікацій за рахунок іноземних та місцевих інвесторів.

– Сергій Одарич був с самого  початку проти цієї забудови?

– Не в якому разі. Угода суперфіцію земельної ділянки під забудову котеджного містечка була підписана міським головою С. Одаричем і мною як керівником ПрАТ «Експоінвест» влітку 2011 року. В цій угоді було чітко виписано, що місто Черкаси в особі міського голови та забудовник (ПрАТ «Ескпоінвест»), погодились забудувати зазначену земельну ділянку саме котеджами.

– Кому, Вам чи Одаричу, належала ініціатива забудувати територію котеджами?

– Ініціатива  саме котеджної забудови належала С. Одаричу, а я як  забудовник погодився з пропозицією міського голови.

– Чи виникали раніше наміри у міського голови розірвати цю угоду?

– Хочу наголосити, що до цього часу ані міським головою,особисто, ані підпорядкованими йому  підрозділами

(департаментом містобудування, головним архітектором) не було жодного повідомлення про наміри розірвати зазначену угоду. Отже вона чинна і по сьогоднішній день.

– Що ж тоді спричинило таку немилість до Експоінвесту з боку міського голови?

–    Неугодним стало ПрАТ «Експоінвест», мабуть за зрозумілими мотивами «невідчуття» особистого зиску. І  тоді, як і для багатьох в цьому місті (за ствердженнями самого С. Одарича близько 700 суб’єктам), у процесі прийняття Генерального плану були створені штучні проблеми і перешкоди.  Ці проблеми, за задумом іх «творців»,  потім могли вирішуватись  для угодних у робочому порядку при розробці наступних містобудівних нормативних актів. Право переводити договорних суб’єктів з розряду «неугодних» в розряд «прийнятних» пан Одарич залишив виключно за собою.

– Коли почалися проблеми   і чи намагалися ви тоді вирішити їх у правовому полі?

– З осені 2011 року  ПрАТ «Експоінвест» почали відмовляти в наданні «містобудівних умов та обмежень».

Протягом чотирьох років підприємство зверталось до міськвиконкому, очікуючи на виправлення «недоречностей» генплану, небажаючи загострення відношень з чинною міською владою.

Тим більше, що протягом тих нелегких для будівельного колективу років, Одарич підкріпив свої «позиції» тісною співпрацею з «Партією регіонів» і особисто губернатором С.Тулубом щодо гноблення нашого підприємства.

Після Революції Гідності з обраннням нового складу міської ради та нового виконавчого комітету у нас з’явилась надія на позитивне законне вирішення зазначеного питання. Ми знову звернулись до влади, поновивши інвестиційні домовленості.

Але ж знову, за вказівкою Одарича, нам було відмовлено. За всі ці роки саботажу міським головою питання видачі містобудівних умов та обмежень, воно жодного разу не виносилось на розгляд міськвиконкому, який за своїми повноваженнями приймає рішення про видачу або відмову. Терпець увірвався і ПрАТ «Експоінвест» подало позов в суд. Вигравши всі рівні судових розглядів наше підприємство знову звернулося до виконкому щодо добровільного виконання рішення суду та видачі містобудівних умов, але знову отримало відмову.

– Але, як відомо, виконком таки прийняв рішення щодо  видачі містобудівних умов

– На  звернення  виконавчої служби, за її вимогою, виконком прийняв рішення щодо видачі містобудівних умов та обмежень ПрАТ «Експоінвест» в грудні 2014 року. Але міський голова С. Одарич його не підписав, пославшись на своє право винести свою незгоду на сесію міської ради.

Невідомо, що мав на меті Одарич: щоб  міська рада  зупинила виконання рішення суду, або намагався перевести особистий посадовий злочин в конфлікт між рішенням суду і міською радою…

– Наскільки відомо  на засіданні ради відбулась чи то  маніпуляція з боку мера, чи то  підміна документів. Так?

– На розгляд ради був винесений не Проект розпорядження міського голови, а  Проект, який вже прийняв виконком. Звісно, що рада відмовилась розглядати проект, по якому вже прийнято рішення, до того ж   на звернення виконавчої служби. Проте, у Остапа Ібрагімовича Одарича з’явилося твердження, що міська рада підтримала його позицію. В цьому і є весь Одарич. Рішення суду досі не виконано. Прокуратура «вивчає» справу вже понад 8 місяців. ПрАТ «Експоінвест» втратив інвестора, який мабуть перекаже й іншим про черкаську територію обману інвесторів.

«ЧК» №15 (86), 9 вересня 2015 р

Розповісти друзям

1 коментар до “Ігор Калашник: Майже кожне будівництво в Черкасах супроводжувалось скандалами та відвертою брехнею з боку міського голови

  1. 0

    0

    Это не концовка интервью, это заголовок ответа ЧК: прокуратуре “Якщо прокуратура закликає ЗМІ не турбувати її з приводу протистояння бізнесу і влади з ознаками корупції, то кому вона слугує?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.