Хто накинув оком на золотоніський міський ринок?

Новини Черкаської області

Над золотоніським міським ринком навис Дамоклів меч. Міська влада почала проводити сумнівні операції з землею, на якій розташований ринок. Спочатку золотоніські попандопули з двох земельних ділянок зробили дев’ять, потім три з дев’яти відвели під ринок. Як то кажуть, відчуйте різницю. З огляду на те, що всі ці маніпуляції міська влада проводить тихцем, нічого хорошого чекати не доводиться.

Землю під золотоніським міським ринком орендує вже багато років Черкаська обласна спілка споживчих товариств. Це дві земельні ділянки площею 0,2716 га та 0,2085 га по вулиці Обухова в Золотоноші. Бетонне замощення, торгівельні павільйони і майже усе майно на ринку – власність облспоживспілки. Власне й самі центральні ринки в містах обласного підпорядкування раніше були структурними підрозділами облспоживспілки. В деяких містах спілку потіснили приватні структури. В Золотоноші ж основна земля залишилася в оренді у Черкаської облспоживспілки. Спілка й помітила першою незрозумілі операції з землею і звернулася з цього приводу з відкритим листом до підприємців, що працюють на ринку.

Облспоживспілка завжди сумлінно виконувала свої обов’язки по орендних відносинах. Цьогоріч спливав термін оренди і спілка відповідно до Закону України «Про оренду землі» своєчасно звернулась до Золотоніської міської ради для поновлення договору. Проте міська влада Золотоноші просто проігнорувала звернення спілки – ані відмовила, ані поновила строк дії договорів. У таких випадках, згідно законодавству, договори вважаються автоматично поновленими. До того ж, спілка ще звернулася з судовим позовом до Золотоніської міськради про визнання договорів оренди землі поновленими.

Саме в процесі розгляду справи представники облспоживспілки дізналися, що Золотоніська міська влада провела поділ земельних ділянок, що знаходилися в оренді у спілки, незважаючи на наявність на них нерухомого майна спілки. Більш того, Золотоніська міська влада не погодила рішення щодо поділу земельних ділянок не тільки зі спілкою, але й з міською радою. Усі ці земельні маніпуляції відбулися тихцем.

Спочатку золотоніська міська влада з двох земельних ділянок, на яких розташований ринок і які знаходяться в оренді у облспоживспілки, утворила дев’ять ділянок з присвоєнням кожній окремого кадастрового номеру і зміною цільового призначення.

«Стало відомо, що цільове призначення земель змінено на землі для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Вважаючи, що поділ земельних ділянок Золотоніською міською радою проведений з порушенням земельного законодавства, зокрема ч. 12 ст. 186 Земельного кодексу України, Черкаська облспоживспілка звернулась з позовною заявою про визнання незаконним поділу земельних ділянок та скасування державної реєстрації. Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 10 липня 2017 року було порушено провадження»,– інформують у правлінні спілки.

Спілка повідомляє, що вже через чотири дні після порушення вищезгаданої справи, а саме 14 липня Золотоніська міська рада рішенням № 25-15/VII передала у постійне користування комунальному підприємству «Золотоніський міський ринок» три земельні ділянки ринку, з дев’яти існуючих: по вул. Обухова,3в, вул. Обухова,3е та вул. Обухова,3ж з кадастровими номерами. Потім було ухвалено рішення «Про надання дозволу КП «Золотоніський міський ринок» на розробку технічної документації із землеустрою щодо об’єднання земельних ділянок». Рішення має на меті вищевказані три земельні ділянки по вул. Обухова об’єднати із ще одною по вул. Новоселівська, 1А для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Усі вищенаведені рішення міської ради Золотоноші оскаржуються спілкою як незаконні, повідомляють у правлінні Черкаської облспоживспілки.

Проте відкритим залишається питання, чому з утворених 9 ділянок у постійне користування під ринок було передано тільки 3? Хто накинув оком на інші 6 ділянок? Далі буде.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 27.09.2017

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.