Хрещення Господнє сьогодні відзначили черкащани

Новини Черкаси

Аби взяти участь у вранішній святковій молитві та освятити воду, у Свято-Троїцькому соборі 19 січня зібралося декілька сотень людей.

Опісля завершення молебеню, черкащани хресною ходою пройшлися від Свято-Троїцького собору до Дніпра, де Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан здійснив освячення Йордані.

«Із Хрещенням Господнім пов’язане хрещення в Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані. Коли вийшов на берег – з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба», – розповів владика Іоан.

Потому в небо запустили білих голубів. Після освячення води черкащани почали масове купання. Дехто занурювався, як говорить традиція: тричі з головою, дехто – лише частково.

Аби не змерзнути, біля Дніпра розгорнули ціле наметове містечко з гарячими напоями, вогнищами. Опісля купання, пригощали теплим чаєм.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.