Голуб проти Ткаченка

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Народний депутат Владислав Голуб вимагає відставки голови Черкаської ОДА. Черкащина – один з небагатьох регіонів, де відставка губернатора дасть іміджевий ефект, оскільки у її очільника накопичився серйозний антирейтинг. І цей антирейтинг підриває авторитет усієї української влади

Народний депутат Владислав Голуб вимагає відставки голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка. Поштовхом до такого радикального кроку стала участь губернатора у підкилимних іграх навколо марно витрачених коштів на «реконструкцію» золотоніських очисних та призначення керівником державного підприємства «Укрхімтрансаміак» В. Полозова, який веде бізнес у Росії. Проти цього призначення, як і по ситуації з очисними, нардеп Владислав Голуб виступив з трибуни Верховної Ради. Виступив відкрито. Але опоненти Голуба, очолювані губернатором Черкащини Ткаченком, нишком організували чорний піар проти нардепа – зокрема, лист нібито членів АТО проти Голуба. Підписи, за інформацією парламентаря, збиралися під тиском губернатора, а деякі, безпосередньо в його кабінеті. «Пан Ткаченко, я не буду займати таку слабку позицію, як ви, і робити щось чужими руками! Я заявляю публічно, що буду ставити перед Президентом України питання про вашу професійну непридатність, про вашу діяльність, яка призвела до зубожіння області, про поширення корупції в області!» – заявив народний депутат Владислав Голуб.

Читайте також: Владислав Голуб відстояв додаткову субвенцію для Черкас

«ТОТАЛЬНА БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ І АБСОЛЮТНА НЕФАХОВІСТЬ»

«Якщо людина на посаді голови облдержадміністрації замість сконцентруватися на життєво важливих проблемах області, займається брудними інтригами з метою  завести своїх «друзів» на «хлібні місця» і створити умови для власного збагачення, то така людина не має займати державну посаду! У будь-якій цивілізованій країни така людина була б терміново відсторонена від посади через загрозу державній безпеці», – наголосив Владислав Голуб в коментарі «ЧК».

У своєму Зверненні у Фейсбуці народний депутат зазначив:

«Завжди був переконаний, що Черкаська область має шалений потенціал для соціальн-економічного розвитку, але, за керівництва цього очільника, Черкащина опустилася на останню ланку в соціально-економічному розвитку. І я не готовий був, і не готовий зараз терпіти тотальну бездіяльність та абсолютну нефаховість очільника області! І почав про це казати публічно, що не могло сподобатися цьому керівникові! Якби проблеми Черкаської області були обмежені виключно нефаховістю очільника області, то це питання можна було б легко виправити, але в якийсь момент губернатор згадав свого попередника на посаді, і також вирішив, що область – це його приватна власність. В ЗМІ з’являлися неодноразово публікації про те, як сім’я губернатора та директори підприємств з його бізнесу отримують сотні й сотні гектарів, натомість АТОвцям доводиться чекати, поки Ткаченко і його бізнес-партнери зароблять гроші. І про це я публічно заявив з трибуни Верховної Ради України… Я завжди казав, що корупція є найбільшим ворогом розвитку нашої країни. І мені абсолютно байдужі посади, зв’язки, політичні партії корупціонерів», – зазначив Голуб.

Читайте також: Черкащина отримає суттєву допомогу на розвиток громад – Владислав Голуб

Владислав Голуб навів приклади корупційних безчинств влади, що мають місце на 197 окрузі, по якому він обрався до парламенту. Зокрема, «в місті Золотоноша, де міська влада, під прикриттям губернатора, «відмила» на так званій реконструкції очисних міста більше 60 млн. гривень».

unnamed-211

За словами парламентаря, після того, як Держсанепідслужба підтвердила неефективність роботи очисних, перший заступник голови ОДА Віталій Коваль звинуватив державний орган виконавчої влади в упередженості, бо результати аналізів не задовольнили губернатора, міського голову Золотоноші та директора Водоканалу.

«Я гарантую, що ця справа буде доведена до кінця, і винні понесуть покарання!» – заявив Владислав Голуб.

СУЦІЛЬНИЙ ПРОВАЛ: ЧЕРКАЩИНА СКОТИЛАСЯ НА ОСТАННЄ МІСЦЕ СЕРЕД  ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ

Діяльність голови Черкаської ОДА за два роки його перебування на посаді виявилася не просто безрезультативною для розвитку області, а й руйнівною для ряду сфер.  Абсолютно невипадково в оприлюдненому минулого місяця в «Діловій Столиці» рейтингу очільників областей Ткаченка визнано найгіршим головою ОДА, він посів останнє місце.

Як зазначають упорядники рейтингу, Черкащина, керована Юрієм Ткаченко, міцно влаштувалася на дні рейтингу (–82,5 бали). У черкаського регіону всього чотири критерії мають значення вище середніх, в тому числі третє місце за динамікою сільського господарства. Решта – провали різної глибини, в тому числі найбільша частка працівників, які перебувають у відпустках без оплати; попадання в двійку відстаючих по динаміці експорту.

Черкащина має одні з найбільших бюджетних боргів перед підприємствами ЖКГ (на одного жителя).

Черкаська область – в трійці відстаючих за темпами введення в експлуатацію житла (на тисячу жителів); в четвірці регіонів з найнижчою народжуваністю, найвищою смертністю населення.

На Черкащині – найвища смертність дітей у віці до одного року, найбільше скорочення чисельності штатних працівників і найбільше падіння будівництва.

Губернатор не зміг сформувати професійну команду, і використати можливості області.

Які пріоритети визначені керівництвом області, черкащани за два роки так і не зрозуміли. При цьому, очевидно, що все направлено на створення комфортних умов тільки для бізнесу – свого і партнерів.

КОРУПЦІЙНІ СКАНДАЛИ

Черкащина погрузла в корупційних скандалах, пов’язаних з бізнесом родини і партнерів Ткаченка. Губернатор намагається будувати власний бізнес, використовуючи службове становище, та спираючись на близьких родичів. Основний ресурс, на який націлився губернатор – земля.

Минулого року один із земельний конфліктів в Черкаській області виник через незаконне посягання ФГ «ДжерелоГ» на землю, яку орендує на законних підставах ФГ «Зернятко Плюс».

Протягом тривалого часу влада не вживала жодних кроків для урегулювання ситуації. Вже майже закінчилася посівна кампанія, а деякі фермери так і не змогли приступити до роботи».

Наприкінці минулого року вибухнув скандал через фінансові махінації при купівлі квартир воїнам АТО. На початку 2016 року навіть відкрили карну справу за переплату 5000000 грн. за квартири для АТОвців. Про це свідчить ухвала Придніпровського районного суду м. Черкаси від 4 лютого. Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Черкаської ОДА у вересні-грудні 2015 року купив у ТОВ «Кварц– 2000» 16 квартир за гальною вартістю 12,74 млн. грн. у будинку за адресою: м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 97. За даними слідства, чиновники купили квартири за завищеними цінами, заволодівши коштами у сумі 4,56 млн грн.

Квартири закуповувалися для сімей загиблих військовослужбовців, інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, а також осіб, які брали участь у АТО та втратили функціональні можливості нижніх кінцівок.

Показовим є те, що розслідування цієї справи, як і іншої резонансної – про фальсифікації намісцевих виборах – цілеспрямовано гальмують.

Тим часом, бізнес-імперієюТкаченка поблизу с. Степанки Черкаського району (зокрема його рідним братом Дмитром) фактично захоплено 200 га землі. Слід відзначити, що у той же час у цьому районі 33 учасники АТО котрий місяць безуспішно намагалися отримати землю.

У с. Білозір’я син рідної сестри дружини Ю. Ткаченка Олександр Борис отримав 180 га землі для ведення фермерського господарства. Внаслідок цього, виникли сутички між місцевими жителями і працівниками фірми, наближеної до Ткаченка.

Корупція, в якій загрузла по вуха влада Черкащини, дискредитує ідеї Майдану, усю владу і змушує громадськість знову об’єднуватись на боротьбу проти політиків, які відбирають у людей надію на краще життя.

«Заявляю публічно, що буду ставити перед Президентом України питання про професійну непридатність Ткаченка, про його діяльність, яка призвела до зубожіння області, про поширення корупції в області!» – наголосив Владислав Голуб.

Черкащина – один з небагатьох регіонів, де відставка губернатора дасть іміджевий ефект, оскільки у Ткаченка накопичився серйозний антирейтинг. І цей антирейтинг підриває авторитет усієї української влади.

“Черкаський кур’єр” 03.08.2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.