Головний фінансовий документ міста Черкаси вкотре не вдалося затвердити

Новини Черкаси

Аби затвердити бюджет міста Черкаси та розглянути орієнтовно 60 питань порядку денного сьогодні 5 січня скликалося позачергове засідання сесії Черкаської міської ради. Втім засідання не відбулося, через відсутність кворуму. Після поіменної реєстрації у залі виявилось лише 12 депутатів та міський голова.

Про відсутність депутатів на сесії ще 3-го січня на своїй сторінці у «Фейсбук» попередив очільник фракції «Солідарність» ЧМР Костянтин Чернецький: «Вже вкотре призначається позачергова сесія фактично за півтора дні. Я вже якось робив зауваження з цього приводу, адже люди планують свій час, тому сесії мають бути черговими, запланованими заздалегідь. Тим паче в період новорічних свят, коли майже всі депутати або у відпустках або в сімейних справах. Відповідно, група «Солідарність» не буде присутня на позачерговій сесії 5 січня. Проте ми готові в повному складі працювати з 15 січня 2018 року».

Нагадаємо, 25 грудня мав бути затверджений бюджет міста, нині місто може опинитися у фінансовому колапсі, йшлося у сесійній залі.

«Відповідно до бюджетного кодексу ми мали 25 грудня затвердити міський бюджет на 2018 рік. 7 грудня ми почали цю роботу, роз’яснювали громаді всі особливості формування бюджету 2018 року. Декілька разів, напевно більше 5 разів, проект бюджету виносили на розгляд виконавчого комітету. Я як керівник місцевого фінансового органу –директор департаменту фінансової політики виконкому ЧМР – своєчасно подала на розгляд бюджет, на превеликий жаль, виконавчий комітет не спромігся своєчасно його ухвалити і подати в раду. Що спричинило інший етап – унеможливлення подання до державного казначейства розпису міського бюджету, який так само має затвердити виконавчий комітет. Таким чином, місто сьогодні втратило можливість брати фінансові бюджетні зобов’язання»,- розповіла присутнім активістам і депутатам у сесійній залі Наталія Джуган.

Пояснюючи такий колапс вона зазначила, що місто нині не може витрачати наявні на рахунку орієнтовно 34 млн. грн. власних коштів ні в якому напрямку, навіть у надзвичайних ситуаціях, які б потребували негайного витрачання коштів. За її словами жителі Черкас опинилися у заручниках недолугого виконавчого комітету.

Тож головна фінансистка також зазначила, що вноситимуть рішення про зміну чинного законодавства, аби брати на себе повноваження за затвердження фінансового документу і подання в казначейство, щоб не опинитись у дуже ризикованій для міста ситуації.

На запитання, чи можливо було сьогодні затвердити головний фінансовий документ без попереднього рішення виконавчого комітету вона відповіла:

«Згідно законодавства має бути рішення виконкому, але я, як керівник фінансового органу, можу говорити про те, що міська рада є законодавчим органом, ухвалювала склад виконкому, який є бездіяльним, тож вона може й ухвалити бюджет. На підставі сьогоднішнього рішення депутатів я б сформувала розпис бюджету і подала його в казначейство».

В свою чергу міський голова зауважив, що нині в юридичному департаменті ЧМР готується звернення до Верховної Ради України.

«Ми готуємо звернення про розпуск черкаської міської ради і про оголошення нових виборів. Я готовий іти на вибори разом з радою, і люди повинні дати оцінку тим діям, що ми робили»,- прокоментував Анатолій Бондаренко.

Втім, за словами секретаря Черкаської міської ради Олександра Радуцького в першу чергу департамент фінансової політики за дорученням міського голови мав би подати бюджетний розпис 1/12 до казначейства.

«А казначейство тоді б вже з’ясовувало, надавало роз’яснення, як можна профінансувати у зв’язку з такими обставинами. На даний час цих документів в міському держказначействі офіційно не зареєстровано.В черговий раз ми бачимо маніпулювання з боку міського голови»,- прокоментував Олександр Радуцький.

Крім того секретар ЧМР переконаний, той виконком, який голосував за будівництво капітальних житлових будинків на пляжі, не може працювати.

«Новий бюджет міста на 2018 рік має затверджувати вже новий склад виконкому, тому що йому далі працювати з ним»,- зауважив Олександр Романович.

Після поіменної реєстрації міський голова оголосив, що чергове засідання сесії Черкаської міської ради проведуть у середу, 10 січня

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.