«Гідна оплата праці медикам – шлях успішного втілення медреформи»,- черкаський нардеп

Новини Черкаської області

На стадії впровадження медреформи по всій Україні почався розвиток і осучаснення якості медичних послуг, включаючи проведення ремонтів, комп’ютеризацію та закупівлю обладнання. Втім, як свідчать медики, особливо молоді спеціалісти, заробітна плата їх відчутно не поліпшилась, вона мало чим відрізняється від зарплати санітарок чи інших працівників медичної сфери. Шляхи вирішення такої проблеми обговорювали медпрацівники Золотоніської центральної районної лікарні спільно з народним депутатом від цього округу Владиславом Голубом. Аби дізнатись про поточні проблеми округу, політик на минулому тижні навідався до лікувального закладу.

Нагадаємо, лише попереднього року за поданнями Владислава Голуба для розвитку Золотоніської центральної районної лікарні спрямована держсубвенція  орієнтовно 4,5 млн. гривень. Вона була використана на ремонт покрівлі кабінету здорової жінки, закупівлю обладнання, меблів для відділень лікарні. В ході візиту нардеп оглянув хірургічне відділення, де спільнокоштом – державним та районним бюджетом було закуплено 27 багатофункціональних ліжок для хірургічного відділення. Цьогоріч за поданням Владислава Голуба державою спрямовано 750 тис. грн. на ремонт пологового відділення Золотоніської ЦРЛ.

Спільно з колективом лікарні, керівниками Золотоніської райдержадміністрації та райради Владислав Володимирович обговорив поточні проблеми колективу, серед них – низька заробітна плата медика та брак коштів для обслуговування інсулінозалежних людей.

«Більше ніж лікарі, з України не виїжджає ніхто. Бо не може бути, щоб людина, яка відповідальна за життя іншої, отримувала менше ніж, приміром, санітарка. Про те, що сьогодні в Україні відбувається з лікарськими кадрами – загальновідомо, але може так статися, що впроваджувати медреформу не буде кому»,- розповіла лікар Золотоніської ЦРЛ Тетяна Козлова.

В свою чергу нардеп повідомив, що нині ця проблема – одна з тих, яка перебуває на розгляді уряду в процесі формування держбюджету на 2019 рік, адже вона не поодинока, майже кожен депутат- мажоритарник, який спілкується з людьми,  неодноразово наголошував на підвищенні зарплати лікарям, принаймні молодим фахівцям. «Окрім якості медичних послуг потрібно подбати і про гідну оплату праці – це безумовно. Формування бюджету – це прерогатива уряду і нині є розуміння, що питання потрібно вирішувати. Зі свого боку буду доносити цю проблематику до уряду, щоб хоча б вийти на той рівень заробітної плати, як у вчителя, бо вона дійсно суттєво змінилась порівняно з попереднім роком»,- наголосив нардеп.

А у 2020 році має повністю вступити в дію медична реформа, яка передбачає автономізацію лікарських закладів, де головний лікар зможе формувати оплату праці медпрацівників самостійно, беручи до уваги досвід закордонних медзакладів. «Вважаю, що коли ми отримаємо цей дієвий шлях, то Золотоніська ЦРЛ і надалі залишатиметься прикладом для інших лікарень з впровадження медреформи. Головний лікар встановлюватиме гідний рівень оплати праці, але при цьому дуже важливо надавати якісні послуги. На допомогу цьому стане і Національна служба здоров’я, у них передбачено значне фінансування. Тож я сподіваюсь, це правильний шлях»,- підсумував нардеп.

Загальноукраїнською проблемою, яка теж потребує нагального вирішення, залишається і обслуговування інсулінозалежних громадян. Якщо розглядати це питання у Золотоніській ЦРЛ, то зі слів медиків, коштів на покриття цих послуг не вистачить на два місяці поточного року.

Саму ж зустріч завершили на позитиві, адже у лікарні за два роки зроблено чимало, завдячуючи співпраці всіх рівнів влади і народного депутата Владислава Голуба. Тому, сподіваються, і надалі синергію спільних дій спрямовувати на розвиток лікарні.

Розповісти друзям
  • 16
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.