Генпрокурор підлеглим: місцеві «князьки» вам не допоможуть, якщо золотоніські справи не будуть доведені до суду

Новини Черкаської області

Прокурор Черкаської області отримав «на горіхи» від Генерального прокурора Юрія Луценка за те, що кримінальні справи, де фігурують службові особи Золотоніської міськради і КП «Міський водоканал», на догоду місцевим феодалам намагалися приховати за менш тяжкими статтями і досі не довели до суду. Мова йде про кримінальні провадження, відкриті за зверненнями народного депутата України Владислава Голуба. Народний обранець звертався до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Генерального прокурора Юрія Луценка, зокрема щодо захисту інтересів держави в питаннях реконструкції очисних споруд і колектора золотоніського КП «Міський водоканал».

Генеральний прокурор України Юрій Луценко

Генпрокурор України Юрій Луценко минулого тижня в Житомирі зібрав прокурорів восьми регіонів, зокрема Черкащини, через незадовільний стан виконання поставлених завдань. На нараді було зроблено резонансну заяву щодо фактів приховування тяжких злочинів на прикладі кримінальних проваджень по Золотоноші.

Читайте також: На Черкащині СБУ затримала на хабарі чиновника золотоніського водоканалу

«Поширеною практикою є приховування тяжких складів правопорушень через перекваліфікацію їх на менш тяжкі. Слідчих Нацполіціїї не спонукало надати правильну правову оцінку діям службових осіб Золотоніської міської ради і комунального підприємства «Міський водоканал». Незважаючи на збитки в 7 мільйонів бюджетних коштів, розтрату кваліфіковано за частиною 3. ст. 191. Звичайно, при перевірці ГПУ це вилізло, і тут же пішла перекваліфікація на частину 5-ту. Я розумію, що затягнуті процедури експертизи, яка встановлює точні обсяги, але це не підстава, щоб на догоду певним місцевим «князькам» приховувати належну кваліфікацію», – заявив Юрій Луценко.

– Володимир Володимирович, ви розрізняєте кваліфікації за частиною 3 і 5? – звернувся Генпрокурор до заступника прокурора Черкаської області. – Якщо розумієте, то чому таке відбувалося?

Заступник прокурора Черкащини намагався аргументувати виправдання строками експертизи.

– Я розмовляв з обласним прокурором и знаю, що пройшла перекваліфікація. Але події в Золотоноші навколо Водоканалу, очисних споруд стали предметом політичних дебатів в парламенті. І ви при цьому спокійно спите…, чи не спите, а зустрічаєтесь з місцевими «князями»? – атакував запитаннями Луценко.

– Не зустрічаємось, – продовжував виправдовуватися заступник прокурора Черкащини.

– Як казав не дуже модний зараз класик: «практика – критерій істини». Коли ця справа через обвинувачення буде доведена до суду, тоді я повірю, що ви ставитесь до роботи принципово. Перша і друга справи мають бути цього літа закінчені!

Строку на обидві справи з обвинувальними актами Генпрокурор дав до трьох місяців.

«Аналогічна резонансна справа в Золотоноші за фактом реконструкції очисних споруд: 5,6 млн.грн, як то кажуть, «розпиляли», розікрали. Слідчі Нацполіції два роки не можуть її правильно кваліфікувати, і тільки перевірка Генпрокуратури зробила чудо – нарешті справу кваліфіковано за ч. 5. ст.191», – зазначив Юрій Луценко.

Генпрокурор також нагадав про факт закриття провадження ще по одній з резонансних «золотоніських» справ.

За його словами, у цьому ж регіоні відбулося характерне закриття провадження. Привласнення комерційною структурою продукції на 1,5 млн. грн. безпідставно кваліфікували, як… самоуправство! Очікуваний результат – закриття провадження за відсутністю складу злочину. А півтора мільйона гривень як і не було…

«Ще раз кажу, або за ці три місяці я побачу конкретний результат, або на вас очікуватиме кваліфікаційно-дисциплінарна комісія», – попередив Юрій Луценко черкаських підлеглих.

Нагадаємо, весь час своєї каденції народний депутат України Владислав Голуб намагається захистити інтереси громади 197 округу та добитися від місцевої влади, аби кошти, отримані внаслідок реформи децентралізації не розкрадалися, а йшли на забезпечення потреб та інтересів людей. Владислав Голуб неодноразово звертав увагу влади і правоохоронних органів щодо ймовірного розкрадання великих сум державних коштів у Золотоноші. На сьогодні відкрито декілька кримінальних проваджень, зокрема, стосовно тендерів на реконструкцію очисних споруд та каналізаційного колектора.

А саме, кримінальне провадження 12015250000000292 щодо привласнення державних коштів на роботах по реконструкції очисних споруд в місті Золотоноша. Незважаючи на довготривалу і дороговартісну реконструкцію, об’єкт так і не працює належним чином і не відповідає ані екологічним, ані будівельним нормам.

Кримінальне провадження 12016250000000347 щодо привласненні коштів на реконструкції міського колектора міста Золотоноша. Майже 31 млн гривень освоєно тільки за три останні тижні грудня 2016 року. Ціна закупки піску за куб майже 2700 !!! гривень (при ціні ринковій 60 гривень за куб), ціна закупки труб майже вдвічі більша за ринкову.

Кримінальне провадження 12017250000000139 щодо будівництва критого басейну в гімназії імені Скляренка. Більше 3 млн. гривень було виділено з Державного Фонду Регіонального Розвитку. Загальна сума перерахованих коштів більше 7 млн. гривень. По актах виконаних робіт басейн був вже побудований, по факту – ні!

Кримінальне провадження 12017250000000021 щодо освоєння коштів на реконструкції полігону твердих побутових відходів. Перераховано підряднику більше 3 млн гривень. Роботи не проведено. Проте сміття в Золотоношу завозилося навіть з Київської області…

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 28.06.2017

Розповісти друзям

5 коментарів до “Генпрокурор підлеглим: місцеві «князьки» вам не допоможуть, якщо золотоніські справи не будуть доведені до суду

 1. 3

  1

  Та гнать надо этих Виталиков и его сосунков, которые на подсосе у кармушки.

 2. 4

  0

  Через тугого керівника водоканалу в Золотоноші постійні перебої з водопостачанням. Буває, що вода повністю з іржою протягом години

 3. 4

  0

  Блін дякую Вам, а то у нас ці клоуни кажуть, що такого не було.

 4. 4

  1

  Народ, я тут подумала а давайте устроим вынос этих деб*лов из кабинета. Спасибо Владиславу Голубу за то что нас не кинул !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.