Харчування в садочках Черкас на літній період покращилось

Новини Черкаси
У літній оздоровчий період витрати на харчування дітей у дошкільних навчальних закладах міста збільшено на 10%. Загалом же ще з січня цього року, відповідно до рішення виконавчого комітету «Про встановлення вартості харчування дітей у дошкільних навчальних закладах м. Черкаси на 2016 рік», збільшено відсоток виконання норм харчування.
13435305_1007997355922407_8524225227135650333_n

Кількість прийомів їжі у дошкільних навчальних закладах різноманітна: у закладах із 9-годинним перебуванням здійснюється 3-х разове харчування, із 12-годинним перебуванням – 4-х разове.

Днями фахівці департаменту відвідали черкаські дошкільні заклади та перевірили, чи змінилося харчування дітей у літній період.
Як зазначила завідувач дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №65 «Котигорошко» Ольга Григораш:
– Асортимент блюд і кулінарних виробів, на основі якого сформовано меню, включає тільки ті страви й кулінарні вироби, які по технології приготування відповідають гігієнічним та дієтичним вимогам щодо харчування дітей дошкільного віку.
За її словами, правильно збалансоване харчування повністю відповідає віковим фізіологічним потребам дитячого організму в основних поживних харчових речовинах і енергії.
– Рішення міської ради про збільшення норм харчування у січні 2016 року було вчасним і доречним. Ми вдячні їм за це. На початку цього року наші вихованці двічі на тиждень отримували м’ясо (60-80 грам), рибу та сир по 100 грам на кожну дитину, і, звичайно, банани, апельсини, соки. У літній період асортимент розширено – тепер в меню у малечі є полуниця, черешня, свіжі овочі (капуста, огірки, помідори, кабачки, молода картопля), – додала пані Ольга.
Завідувач навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №41 “Дударик” Любов Тябут у своїй роботі щодо харчування дітей теж відзначила, що завдяки прийнятому  рішенню міської ради харчування у закладі поліпшилося. Разом з тим, розповіла про меню дошкільнят:
– З 1 червня по 31 серпня під час оздоровчого періоду завдяки збільшенню норм споживання на 10 відсотків наші діти мають можливість  споживати свіжі фрукти, овочі. У нас сьогодні в меню на вечір – полуниця,  запіканка з родзинками, а на обід – компот із вишень і полуниці, салат з огірків та молода картопля з кропом, тобто вітамінізований набір. І, звичайно, зараз використовуємо нового врожаю моркву, кабачки, капусту. В меню присутні м’ясо, риба та сир.
Нагадаємо, що більше 5 млн. гривень виділено з міського бюджету для поліпшення організації харчування черкаських дітей.
Про це інформують у департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.