«Фрезеніус» відкриє відділення на Лівобережжі

Медицина Черкаси Новини Черкаси Новини Черкаської області

geЖителям Лівобережжя, що мають хворі нирки, скоро не доведеться долати великі відстані задля рятівної процедури. У Золотоніській районній лікарні відкриють відділення гемодіалізу. Інвестує в нього світовий лідер з гемодіалізу – компанія «Фрезеніус Медікал Кер».

Життя хворих, які потребують гемодіалізу, напряму залежить від місцевих умов чи звертає керівництво на місцях і обласне управління охорони здоров’я увагу на їхні проблеми.

– Роботи з відкриття відділення у Золотоноші наразі знаходяться на стадії обстеження приміщення інженерами компанії «Фрезеніус» для визначення необхідного ремонту та закупівлі обладнання, – розповідає директор департаменту охорони здоров’я ОДА Михайло Лобас.  – Планується встановити шість апаратів «штучної нирки», які будуть працювати у три зміни з максимальною потужністю 60 місць.

– Пацієнти з нирковою недостатністю потребують гемодіалізу тричі на тиждень, – пояснює головний лікар клініки «Фрезеніус Медікал Кер» в Черкасах Володимир Новаківський. – За всіма європейськими рекомендаціями, діалізний центр має бути не далі 30 км. Лікування пацієнтів відбуватиметься за тією ж програмою, що й у будь-якому іншому центрі «Фрезеніусу». Інформація про лікування пацієнтів, із дотриманням правил конфіденційності, надходитиме до аналітичного центру в Німеччині, який відстежує роботу всіх своїх клінік. І якщо щось насторожить в даних пацієнта, проводитимуться додаткові дослідження з метою поліпшити стан хворого.

– Наша головна мета – наближення послуги до людей, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

– І я радий, що нам вдалося домовитися з компанією «Фрезеніус». Є розуміння і в місцевої влади. Такі ж відділення плануємо відкрити в лікарнях Корсунь-Шевченківського та Звенигородського районів, щоб згодом покрити всю область. Найближчим часом ми укладемо меморандум із «Фрезеніусом», де пропишемо чіткі терміни. Окрім того, вже наступного року переоснастимо відповідне відділення в обласній лікарні, – підкреслив очільник області.

 [stextbox id=”info”]Нагадаємо, що перший в Україні Центр лікування нирок відкрився в Черкасах 13 листопада 2009 року за ініціативи голови ГО «Форум розвитку Черкащини», Заслуженого будівельника України Ігоря Калашника. Саме він завів у Черкаси провідну світову компанію «Фрезеніус Медікал Кеа» (Fre senius Medical Care, Німеччи на), яка в кризовий для країни рік ризикнула відкрити у Черкасах унікальний діалізний центр для лікування людей, що страждають хронічною нирковою не достатністю.[/stextbox]

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 18 листопада 2015 року.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.