Епідеміологічна ситуація в місті поки що лишається напруженою

Медицина Черкаси Новини Черкаси

В Черкасах, станом на 22 січня, на грип та гострі респіраторні захворювання занедужало 5632 особи, майже половина з них – діти. На лікуванні з початку сезонної епідемії грипу перебуває 384 жителі обласного центру, 228 із яких уже виписані.
Про це повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Надія Гетьман.
За її словами, тільки впродовж останньої доби зі скаргами на застуду до лікувальних закладів міста звернулося 724 людини (452 із яких – дорослі, у тому числі 24 вагітні, та 267 – дітей). Від ускладнень грипу та через пізнє звернення за медичною допомогою в Черкасах з початку епідсезону померли 5 осіб (3 жінки віком від 54 та 58 років, чоловіки 74 та 76 років).

Надія Анатоліївна зазначає: поки епідеміологічна ситуація в місті лишається напруженою. Задля недопущення поширення захворюваності на грип і ГРВІ серед населення міста до 30 січня в школах та позашкільних закладах призупинили навчальний процес.

– Такий крок дозволяє перервати ланцюг передачі вірусу, оскільки в приміщенні з великою кількістю людей, при відповідній вологості температури є вірогідність швидкої передачі вірусу, – зауважила Надія Гетьман. –  Разом із тим, мороз на вулиці та провітрювання кімнат у помешканні дозволяє також зменшувати захворюваність. Тобто проводити час на вулиці як дорослим, так і дітям – не протипоказано, але, при цьому, слід не перемерзати.

Заступник головного медика міста наголошує, аби вберегтися від небезпеки підхопити вірус, слід дотримуватися елементарних правил гігієни. Перш за все, окрім провітрювання кімнат, мити руки й робити в приміщенні двічі-тричі в день вологе прибирання, добре харчуватися та висипатися.

– Нам усім треба берегтися. Навіть на вулиці чи в магазині не обов’язково носити маску, можна, елементарно, обв’язатися шарфом. А ще – ми часто забуваємо про застосування природних фінтоцитів, які знаходяться у харчових продуктах (цибулі, часнику) та ефірних масел. Але з ними треба бути обережними тим, хто схильний до алергії.

Окрім того, за її словами, з початку епідемічного сезону від грипу щеплено 595 осіб (із яких 528 – медичні працівники).

Джерело: сайт ЧМР

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.