Драбівецька школа сприяння здоров’ю, що на Золотоніщині, відзначить свій півстолітній ювілей

Новини Черкаської області

Драбівецькому навчально-виховному комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Золотоніського району наприкінці березня виповниться 50 років з дня заснування. Найвагомішою своєю заслугою педагоги вважають добре здоров’я дітей, адже починаючи з 1996 року навчальний заклад не закривають на карантин. Освітній заклад визначено експериментальним педагогічним майданчиком, діяльність якого полягає в формуванні позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, культуру здоров’я, валеологічний світогляд.

Комплекс  являє собою сучасну модель школи сприяння здоров’ю, діяльність якого направлена на забезпечення всебічного та гармонійного розвитку дітей та учнівської молоді. Як розповідають педагоги, у 1997 році Драбівецька загальноосвітня школа взяла участь в Міжнародному проекті «Європейська мережа шкіл зміцнення здоров’я» і стала членом Національної мережі таких шкіл.

У закладі навчаються 80 учнів загальноосвітньої школи та виховується 24 дітей різновікової групи 10 вихованців ясельної групи дошкільної установи, працюють 22 вчителі.

У 2002 році школапідтвердила свій статус і згідно рішення обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників була визначена експериментальним педагогічним майданчиком, діяльність якого полягала в формуванні позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, культури здоров’я та валеологічного світогляду.

«З вересня 2012 року школа працює за програмою  «Королівська  постава» : тренажери – профілактори  (Спін-лайн)  кріпляться на спинку шкільного стільця для зняття напруги в хребтово- рухових сегментах. На кожного учня заведені паспорт здоров’я, який допомагає проводити моніторинг здоров’я учня  протягом всього періоду навчання, робити висновки та вчасно вживати необхідних заходів для його покращення»,- повідомляє директор школи Тетяна Єремеєва.

Для функціонування валеологічної програми створено необхідну матеріальну базу і є необхідне кадрове забезпечення. Велика увага приділяється організації харчування дітей, вітамінізації їжі в НВК. Використання фіто чаїв є обов’язковим . Листя смородини, калина, м’ята, деревій збираються  самими учнями на уроках фітотерапії.

«Кілька років поспіль діти збирають ягоди чорної  смородини, яку посадили і  виростили самі. А ще посадили і доглядають  яблуневий сад, який ласують солодкими яблуками.  Все це забезпечує дитячий організм вітамінами і мікроелементами. В час епідемії грипу в їдальні на столах є  обов’язковими цибуля та часник, вітамінізовані чаї, які здатні захищати і зміцнювати імунну систему дітей. Як результат, в часи масового закриття шкіл на карантин під час епідемії грипу, школа не закривалася жодного разу з 1996 року, не було потреби»,- розповідають педагоги.

 Дітей з сусідніх сіл Маркизівка та Сеньківці підвозять шкільним автобусом. На утримання автобуса сільська рада  у 2013 році виділила субвенцію районному відділу освіти в сумі 76 тис. грн. За рахунок проведеної заміни старих вікон на металопластикові пакети у приміщенні школи отримали економію газу у 2013 році більше 20%.

Для найменших жителів села діє дошкільний заклад  «Івушка», який є структурною частиною Драбівецького НВК.

Тут використовують такі методи сприяння здоров’ю, як солеходіння, часникова терапія, функціональна музика, фіто чаї для зміцнення імунітету, вправи для  подолання плоскостопості та порушення постави, профілактика порушень зору мають місце в щоденній роботі вихователів дитячої установи. Результатом використання технологій для забезпечення здоров’я є відсутність групи дітей, які  довго і часто хворіють.

З квітня по серпень 2012 року замінено всі 111 вікон і 12 дверей закладу. Школа пишається досягненнями, адже виконували все необхідне, задля поліпшення умов перебування дітей у школі та покращення їх здоров’я.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.