До 100-річчя Української революції у черкаському музеї відкрили нову залу

Новини Черкаси

Аби увіковічнити героїчну боротьбу українського народу, зберегти історію для прийдешніх поколінь у Обласному краєзнавчому музеї до 100-річчя Української революції урочисто відкрили нову залу.

Експозиція розповідає про незламну боротьбу за волю України в період 1917-1921 років, коли звичайні вчителі, солдати, селяни взяли зброю і захищали рідну землю та майже всі загинули. Сьогодні залу відкрили перші особи області і міста, фахівці музею, учні та студенти.

Як зазначив ректор Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького Олександр Черевко, тривалий час наша справжня історія була прихована та перекручена, тож сьогодні маємо знати в обличчя усіх героїв та пам’ятати про їх подвиг.

“Робота над експозицією тривала близько п’яти років. Нам вдалося досить досконало вивчити цю тематику завдяки науково-пошуковій роботі спеціалістів музею. Ця виставка стала і частиною обласної програми, присвяченій вивченню Української революції. Черкащина завжди була в центрі таких подій. Тут і Холодноярська тематика і національно-визвольні змагання, які проходили Черкащиною.Через речі, документи та інші експонати нам вдалося відтворити частинку історії”, – розповіла директор краєзнавчого музею Алла Кушнір.

Експозицію вдало доповнили та допомогли якнайкраще розкрити історію витинанки нашого митця Миколи Теліженка. Тож організатори та творці нової зали музею переконані, вивчаючи історію, учням, молоді слід звертатися до першоджерел- експозиції у краєзнавчому музеї.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.