Держава заборгувала Водоканалу майже 5 мільйонів по пільгах та субсидіях

Новини Черкаси

Сьогодні комунальному підприємству «Черкасиводоканал» держава не відшкодовує кошти по пільгам та субсидіям та вже заборгувала майже 5 млн. грн. Фактично гарантовані Урядом соціальні гарантії щодо компенсації вартості комунальних послуг нині повністю лягла на плечі підприємства. 

Це пов’язано, насамперед, з вимогами нового Порядку проведення розрахунків з пільг та субсидій населення, який було затверджено наказом Міністерства фінансів України від 04.01.2018 №1 (надалі Порядок) реалізація якого неможлива із-за невідповідності баз даних надавачів послуг та управлінь соціального захисту.

Ситуація й раніше була досить складною, адже, відшкодування коштів відбувалося несвоєчасно та не в повному обсязі. А після прийняття нового Порядку нарахування й зовсім припинилися. Ця проблема є загальною для всіх водопровідно-каналізаційних господарств України.

У зв’язку з відсутністю персоніфікованих баз даних, які вимагає новий Порядок, підприємству не компенсуються ці кошти, які йшли на оплату за електроенергію шляхом взаєморозрахунків.

Внаслідок – від електропостачання відключено резервний водозабір КП «Черкасиводоканал», який використовується в надзвичайних ситуаціях для підвозу автомобілями питної води мешканцям міста та гіперболоїдну вежу Шухова.

Про це інформує пре-служба КП “Черкасиводоканалу”

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.