Депутати вкотре не підтримали зміни до перспективного плану об’єднання громад Черкащини

Новини Черкаської області

Сьогодні на позачерговому засіданні сесії Черкаської обласної ради втретє мали розглянути і затвердити зміни до перспективного плану об’єднання територіальних громад Черкаської області. Однак після двогодинних суперечок, взаємозвинувачень і протистояння деяких представників сільських громад, депутати навіть на проголосували за включення цього питання до порядку денного сесії.

Сьогодні, як і на двох попередніх сесіях, біля облради влаштували мітинг проти приєднання села Яблунів до села Литвинець, проти об’єднання виступили і представники Уманського району.

”Якщо нас не приєднають до Канева, будемо перекривати дороги”,- кажуть жителі Яблунева Любов Мокрогуз та Любов Бордюгова, дають коментарі журналістам, від об’єктивів відвертаються.

”Ми спілкувалися з людьми і побачили, що це питання риторичне, чому ці люди стоять? Це ляпас в першу чергу нам, депутатам, давайте повернемося до цього питання, ми почекаємо поки регламентна комісія його погодить і винесемо на розгляд”,- звернулась до депутатів позафракційний депутат Валентина Коваленко. З пропозицією розглянути зміни до перспективного плану виступив і заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв.

Перед тим, як винести пропозицію щодо включення цього питання у порядок денний, голова облради Олександр Вельбівець попередив, що це суперечить регламенту, адже немає рішення регламентної комісії, а значить в подальшому прийняте рішення може бути оскаржене судом. Та й керівник комісії, кажуть, у відрядженні.

“Що стало причиною неприйняття рішень на попередніх сесіях, чи це неспроможність депутатів прийняти перспективний план, чи низька профпридатність тих, хто готували це рішення? На мою думку зараз відбувається сумарне з’єднання територій, сьогодні грають на людських емоціях. У Черкаській області найбільша кількість створених ОТГ, порівняно з іншими. Маємо дотримуватись головної цілі децентралізації – добровільне створення спроможних ОТГ, які динамічно розвиваються. Як голова облради, я заявляю що ми не маємо права виносити це питання на розгляд без погодження регламентної комісії, це є прямим порушенням регламенту обласної ради”,- прокоментував Олександр Вельбівець.

Частина ж депутатів стверджували, що це не їх вина у неприйнятті рішень, а непрофесійність фахівців у створенні перспективного плану і неврахування думки громад.
Це підтвердила і представник громади Уманського району, в ньому має утворитись три громади, але 50% жителів сіл не мають жодного бажання об’єднуватись, тому Уманський район проти такого перспективного плану.

Таке враження, що нас хочуть одружити, давайте призупинимо цю акцію насилля. Процес децентралізації, який здійснюється, має бути з любові, з поваги. Я не погоджуюсь з заступником голови ОДА Ярославом Березанем, який каже, що це плюс 5 млн. грн. на розвиток громад, бо на ”плюс 5 млн грн”, має право кожна громада, об’єднана чи не об’єднана”,- прокоментував Микола Булатецький.

Тож вислухавши всі ”за” і ”проти” Олександр Вельбівець таки поставив на голосування пропозицію включити у порядок денний питання щодо перспективного плану громад, але навіть таку пропозицію депутати не підтримали.

Інна Молчанова

Розповісти друзям
  • 2
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.