Депутати Черкаської міської ради звернулися до Міністерства освіти України

Новини Черкаси

На сьогоднішній сесії Черкаської міської ради депутати звернулися до Міністерства освіти і науки України щодо резонансного та неоднозначного призначення Качали Т.М. на посаду ректора Черкаського державного технологічного університету.

Нагадаємо, що минулого тижня в Черкаському державному технологічному університеті намагалися вкотре пропихнути на посаду колишню одіозну ректорку ЧДТУ Тамару Качалу. Як відомо, її неодноразово звинувачували у протиправних діях, у зловживанні службовим становищем та в шахрайстві.

Текст звернення :

“Трудовий колектив і вчена рада Черкаського державного технологічного університету висловили недовіру колишньому ректору ЧДТУ Качалі Т.М., котру наказом Міністерства освіти і науки України за підписом Квіта С.М. звільнено за численні порушення чинного законодавства та розірвано з нею контракт. Про порушення законодавства засвідчили результати перевірки інспекції МОН України. За діяльності Качали Т.М. на посаді ректора ЧДТУ були виявлені порушення, що призвели до матеріальних збитків, втрати трьох корпусів, а також спеціального обладнання (для військових потреб), що недопустимо в час проведення гібридної війни на території України. Качалою Т.М. одноосібним рішенням ліквідовано ряд кафедр, звільнені науково-педагогічні працівники, а заклад не має змоги увійти в нормальний процес підготовки науково-технічних кадрів, співпраці з провідними науково-промисловими комплексами та виконувати якісну підготовку фахівців для виконання і розвитку індустріально-промислових центрів, підняття і збереження престижу, національного відродження України. Екс-ректором своїми непродуманими діями знищено науковий фонд університетської бібліотеки (яку неможливо поновити), що впливає на використання першоджерел студентами вузу.

Постійна зміна ректорів, прийняття непублічних рішень та наказів згубно впливають на діяльність вищого навчального закладу, підривають його діловий і науковий авторитет. Ректор Григор О.О., який до 23 червня 2017 року очолював університет, був законно і легітимно обраний, дав змогу ввійти закладу в нормальну виважену науково-навчальну і практичну діяльність, підняти його престиж, згуртувати науково-педагогічний колектив на виконання поставлених завдань з підготовки висококваліфікованих кадрів, підсилити технічні напрямки підготовки фахівців. Про це свідчить підписання контрактів (договорів) з індустріально-промисловими суб’єктами, органами влади, територіальними громадами, що сприяло підняттю ділового престижу вузу.

23 червня 2017 року відбулося засідання Вченої ради та конференція трудового колективу, під час якого колектив висловився таємним голосуванням про відкликання з посади ректора ЧДТУ Качали Т.М. за порушення Статуту ЧДТУ та контракту № І-110 від 16.05.2014 в порядку п.8 ч.1 ст. 36 КЗпП України. На думку трудового колективу, Качала Т.М. скомпрометувала себе як керівника, призвела до зниження іміджу університету та його руйнування.

За керівництва екс-ректора Качали Т.М. у технологічному вузі, єдиному в регіоні, були одноосібно згорнуті наукові дослідження в галузі прикладних і фундаментальних робіт. Це унеможливлювало підняття обороноздатності держави, підготовки спеціальних технічних кадрів, виділення спеціального обладнання (укрспецзв’язку), перепідготовки військових і технічних кадрів для потреб АТО.

Просимо врахувати нашу позицію та підтримати колектив ЧДТУ щодо відкликання наказу МОН України про поновлення екс-ректора Качали Т.М.

Просимо Вас невідкладно поновити на посаді ректора Григора Олега Олександровича (враховуючи початок роботи приймальної комісії та видачу дипломів про вищу освіту).”- йдеться у зверненні до Міністерства освіти.

За відповідне звернення проголосувало – 22 депутата. Рішення прийнято.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.