Декларації черкаських посадовців: усе, що нажито непосильною працею?

Новини Черкаси Новини Черкаської області

У червні представники руху проти політичної корупції «Під контролем» проаналізували декларації перших посадових осіб Черкас та області.

АСКЕТИЧНА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ.  ОБІЙНЯТИ І ПЛАКАТИ…

grivnu_mnogo__2__3_422x240Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко задекларував майже 115 тисяч гривень доходу, що майже у 50 разів менше, ніж прибуток його родини. Члени сім’ї заробили 1 млн гривень переважно підприємницькою діяльністю. У родини Ткаченків знаходиться у володінні 3 земельні ділянки, 2 будинки, квартира і нежитлове приміщення в центрі Черкас. Їздить родина на «RangeRoverEvoque» 2012 року випуску. На банківських рахунках родина має 180 тисяч грн.

Попри це, «найбагатшим» декларантом ОДА, якщо не враховувати дохід родини, можна назвати Віталія Коваля. Коваль отримав майже 136 тисяч гривень доходу – все з заробітної платні. На відміну від колег, Віталій Володимирович отримав 17 тисяч гривень з викладацької та наукової діяльності. Перший заступник голови ОДА має квартиру і жодного автомобіля, а на рахунках тримає майже 30 тисяч гривень.

Сергій Овчаренко, заступник голови ОДА, задекларував 67 тисяч гривень, а його родина – 451 тисячу гривень, все – від підприємницької діяльності. Родина володіє трьома земельними ділянками та нерухомим майном площею 710 м2. Ані квартира, ані будинок не задекларовані, зате у звіті вказано дві автівки: «Audi A4» 2012 року та «RangeRover» 2013 року. Крім того, у 2015 році Сергій Миколайович погасив майже 47 тисяч боргів.

Інший заступник голови ОДА, Костянтин Омаргалієв, задекларував 67 тисяч гривень власного доходу і 13 млн гривень прибутку дружини від підприємницької діяльності. Більше у родини, згідно декларації, нема нічого: ні житла, ні машин, навіть земельних ділянок.

Їхній колега Ярослав Березань за 2015 рік вказав у декларації 53 тисячі гривень доходу, зате у дружини – 431 тисяча гривень, переважно від підприємницької діяльності. До того ж, вона володіє земельною ділянкою і двома квартирами, а сам Березань – нежитловою нерухомістю площею 181 м2. Ярослав Григорович їздить на «Toyotaa LandCruiser Prada» 2004 року, а його друга половина – на «Mazda 3» 2013 року випуску. За 2015 рік дружина Березаня погасила позику на суму 72 тисячі гривень.

Учасники всеукраїнського руху «Під контролем» відзначають, що далеко не всі декларації є у відкритому доступі на веб-сайтах органів влади. Зазвичай там розміщують лише звітність керівництва. На щастя, невдовзі запрацює електронне декларування, форма якого затверджена Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК).
Ця технологія дозволить уникнути непорозумінь із деклараціями і виведе відносини влади та суспільства на новий етап. Згодом це може перерости в збільшення довіри до політиків.

СКУПИЙ НА ДЕКЛАРАЦІЇ САЙТ  ОБЛАСНОЇ РАДИ. ЩО ПРИХОВУЄМО, СЛУГИ НАРОДУ?

Голова Черкаської облради Олександр Вельбівець задекларував за 2015 рік 78 тисяч власного доходу і 79 тисяч – дружини. У сім’ї є гараж, але немає машини. Також Вельбівці володіють земельною ділянкою площею 1500 кв. м та квартирою.
Його заступник Валентин Тарасенко задекларував дохід на суму 477 тисяч гривень, з яких майже 111 тисяч – матеріальна допомога. Родина володіє будинком і трьома земельними ділянками,

“Черкаський кур’єр” від 6 липня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.