Чиновників Черкаської ОДА підозрюють у розтраті 5 мільйонів на ремонті школи

Новини Черкаської області

Службові особи департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Черкаської ОДА підозрюються у зловживанні службовим становищем, що могло призвести до розтрати близько 5 млн грн. бюджетних коштів під час ремонту ТОВ «СК Рестал» Ліплявської школи на Канівщині.

Чиновники ОДА, як усі держслужбовці, за законом про державну службу, повинні шанобливо ставитися до громадян і сумлінно контролювати використання кожної копійки державних коштів, тобто грошей платників податків. На повірку часто бачимо протилежну картину. На громадян звертається увага, коли ті вже йдуть на прийом з покришками і смолоскипами, а державні кошти витрачаються за принципом – спочатку на «відкати» для себе любих, потім решту – на потреби громади. Такий стан справ можна змінити лише активною громадянською позицією, постійним контролем з боку громади за витрачанням її коштів. Історія з витрачанням державних коштів на ремонт Ліплявського НВК яскравий цьому приклад.
Як відомо, уперше за багато років навчально-виховний заклад у Ліплявому отримав майже п’ять мільйонів гривень на капитальний ремонт будівлі. Основну частину коштів, більше 3 мільйонів гривень, на ремонт закладу було виділено за сприяння народного депутата Владислава Голуба з Державного фонду регіонального розвитку. Ремонт у закладі проводився під наглядом громади, яку занепокоїло недотримання будівельних вимог і якість ремонту, на який витрачаються державні кошти.
Депутати Канівської райради тоді звернулись до народного депутата Владислава Голуба з проханням ініціювати звернення до відповідних органів з метою проведення перевірки щодо дотримання будівельних норм в ході виконання ремонтно-оздоблювальних робіт та їх якості по об’єкту «Реконструкція Ліплявського НВК Канівської районної ради». Цей НВК, до того ж, розглядається як опорна школа Ліплявської об’єднаної територіальної громади.
Замовником ремонтних робіт виступив Департамент капітального будівництва Черкаської ОДА. Підрядником департамент визначив ТОВ «СК Рестал».
У жовтні минулого року департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської облдержадміністрації замовив «СК Рестал» реконструкцію школи у с. Ліпляве Канівського району за 5,14 млн. грн.
«За даними слідства, як йдеться у статті видання «Наші гроші», у листопаді департамент перерахував фірмі 449 тис грн. авансу, а у грудні на підставі підписаних сторонами актів виконаних робіт заплатив ТОВ «СК Рестал» усю суму. Про це свідчить ухвала Придніпровського районного суду м. Черкаси. Втім, як встановило слідство, станом на кінець 2016 року ремонтно-будівельні роботи не виконані і перебувають на початковому етапі.
Слідчі в ОВС СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області, які розслідують кримінальне провадження № 12017250000000007 від 10.01.2017, звернулися до суду з клопотанням надати доступ до угоди щодо реконструкції школи та супровідних документів, які перебувають у департаменті містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ. Суд надав доступ.
Засновником та керівником черкаського ТОВ «СК Рестал» є Олексій Лескович. Він також є власником ПП «Леас-О» та співзасновником ТОВ «Леасплюс», ТОВ «Линок-1» та ТОВ «Линок-2».
За даними «ВДЗ», з 2010 року фірма «СК Рестал» виграла підрядів на загальну суму 11,37 млн. грн». Слідство триває.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 1 лютого 2017

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.