Чи скасують “декретні” відпустки для черкащанок в 2019 році

Новини Черкаси
Із 1 січня 2019 року Міністерство соціальної політики запускає пілотний проект “Муніципальна няня”. Метою проекту є допомога сім’ям, які користуються послугами няні, та фінансова допомога жінкам, які хочуть раніше вийти на роботу. Відтак черкаські матусі матимуть змогу скористатися запропонованою урядом додатковою соціальною пільгою, в межах прожиткового мінімуму для дітей до 6 років.

На жаль, через неправильне трактування цього пілотного проекту у мережі почали ширитись чутки про начебто відміну декретних виплат під час користування послугами муніципальної няні. Журналісти телеканалу “Прямий”, одного з найпопулярніших інформаційних каналів країни, розібрались, що ж насправді зміниться з 1 січня для молодих мам.

У рамках пілотного проекту, з 1 січня 2019 р. з місцевого бюджету можна буде отримати відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років. Станом на 1 січня 2018 року цей прожитковий мінімум становить 1492 грн.

Отримати компенсацію може як безробітна мати, так і працевлаштована.

Батьки самі знаходять своїй дитині няню, офіційно укладають з нею договір про працевлаштування, а в кінці року надають документи на відшкодування обіцяної компенсації від Кабміну, інформує prm.ua.

Чутки про скасування декретних виплат в разі користування послугами муніципальної няні спростував також міністр соціальної політики України Андрій Рева.

“Буде державна допомога і “муніципальна няня”. Державна допомога у сім’ї залишається, а якщо захоче скористатися такою опцією, як муніципальна няня – то це додатковий бонус», – наголосив міністр у інтерв‘ю телеканалу “Прямий”.

ЗАЗНАЧИМО, що стосується реальних зарплат нянь по Україні, то, наприклад, в Одесі, Дніпрі та Харкові та Черкасах можна знайти гувернантку з досвідом роботи від 5 тисяч грн і вище. А в Києві й області вже доведеться віддати від 10 до 21 тисячі грн за місяць. У Кабміні уточнили, що платити будуть всім однаково, незалежно від регіону.

Розповісти друзям
  • 2
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.