Чи реалізовано в Черкасах доступність для осіб з інвалідністю?

Новини Черкаси

Минулої п’ятниці у Черкасах  на зупинці напроти критого ринку трапилася прикра ситуація у особи з інвалідністю за участю водія тролейбуса. 

Відповідну інформацію повідомила у спільноті Місто на “Че” мережі фейсбук дівчина-візочниця Анастасія Новакова, яка поділилася прикрим випадком що описала її мама :

Анастасія Новікова

“Намагаємось сісти в тролейбус №4 машина 386: обігнавши маршрутки тролейбус стає посеред дороги, зрозуміло, що з бардюру заїхати однозначно не можемо, виїзджаємо на дорогу і під’зджаєм до середньої двері, чекаємо поки зайшли пасажири і починаємо махати водію, що ми не можемо візком піднятися в тролейбус (варто зазначити, що вага доньки десь 55 кг та візка з ортопедичною спинкою – 30 кг + на візку висить сумка з продуктами десь 5 кг, тобто разом приблизно 90 кг, моя вага 76 кг, звісно підняти візок з донькою в салон я не в змозі) – водій не реагує, кондуктор мрійливо дивиться на нас, не буду кривити душею, із співчуттям, пасажири в салоні починають обурюватися, що ми затримуємо тролейбус.”, – розповідає Анастасія.

-Я піднімаюсь в тролейбус і говорю голосно, що нам потрібно, щоб водій опустив платформу, оскільки я не можу заїхати до салону – у відповідь тиша і бездіяльність водія, пасажири обурюються вже голосніше і якийсь вже немолодий чоловік допомагає мені затягнути візок у салон, а я чую, що моя спина вже залишилась десь на рівні п’ят і від пронизливого болю намагаюсь відновити дихання. Телефоную до старшого диспетчера тролейбусного парку і прошу навчити водія відкривати платформу, втішаючи себе тим, що після зими водій розслабився – адже візочники в таку погоду виїхати із дому не можуть, завжди намагаюсь відшукати поступку людини виправдання («іздєржки» професії).

Доїхали до зупинки «Вокзали» пасажири виходять, водій виходить також, відкриває платформу і починає мене голосно відчитувати: звикли жалітися, далі похлєще і в кінці «треба входити в положення другої людини». Я в шоці – від того, що водій мене і доньку не підбираючи тону та слів привселюдно вичитує і звинувачує, а потім ще виявляється, я винна в тому, що зателефонувала «не ввійшовши в його положення».

Варто відзначити, що заступник директора КП “Черкасиелектротранс” Тарас Хвиль пообіцяв розібратися в ситуації вже у понеділок з прийняттям відповідних мір.

Розповісти друзям
  • 4
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.