Чи монетизують субсидії для черкащан

Новини Черкаси Новини Черкаської області Субсидії Черкаси

Монетизація субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для населення може бути проведена не раніше, ніж через 3-4 роки, оскільки ця процедура пов’язана зі значними технологічними труднощами. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева. Таким чином жителі Черкас та Черкащини найближчим часом можуть і далі отримувати субсидії за спрощеним порядком у вигляді зменшення частки оплати рахунків за спожиті послуги.

“У наших реаліях, я вважаю, це (монетизація субсидій для населення – ред.) може статися через 3-4 роки”, – сказав міністр.

За словами Реви, на даному етапі державі буде складно забезпечити оперативне відкриття 7 млн банківських рахунків для монетизації отримувачів субсидій. Крім того, з урахуванням високих цін на житлово-комунальні послуги щодо доходів населення, державі буде вкрай складно проконтролювати цільове використання громадянами коштів, отриманих в рамках монетизації. Нагадаємо, в опублікованому 4 квітня тексті Меморандуму України з МВФ уряд узяв на себе зобов’язання до вересня 2017 року провести монетизацію субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на рівні теплокомуненерго.

За даними Мінсоцполітики, програмою житлових субсидій в поточному опалювальному сезоні 2016-2017 років скористалися 7,4 млн сімей. В Черкасах кількість родин, що користуються житловими субсидіями перевищує 40% від загальної чисельності домогосподарств та складає близько 60 тисяч.

У той же час віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко впевнений, що монетизація субсидій ускладнить процедуру їх оформлення, що йде в розріз з політикою Кабміну.

Розповісти друзям
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.