Чи безпечно черкащанам купатися в “цвітучому” Дніпрі

Новини Черкаси

Цьогоріч Дніпро біля Черкас “зацвів” раніше ніж зазвичай. Вже в останні тижні червня вода особливо біля берега була схожа на густу зелену фарбу. А в перші дні липня біля водоростей, що рясно вкрили мілководдя, спостерігалася навіть сіро-біла піна.

Та це не лякає черкаських пляжників, вони все-одно намагаються врятуватися від спеки в водах Дніпра. Така ситуація типова для багатьох міст уздовж головної ріки країни, пише Рідна Черкащина.

Надмірне тепло нагріло воду в річках до +27+28°, що викликало швидке розповсюдження водоростей, повідомив начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

«Цвітіння» води негативно впливає як на водойми, так і на людину. Синьо-зелені водорості можуть призвести до отруєння під час купання у воді, а також якщо вживати рибу з зеленої водойми. Кип’ятіння такої води та звичайна термічна обробка риби не знижує її токсичності. Аби запобігти забрудненню води, потрібен посилений контроль за скиданям у водойми неочищених стоків, значне зниження фосфорного навантаження на водойми, пояснюють фахівці.

— Останнім часом Дніпро в межах Черкас зацвітає дуже рано: якщо раніше це було в серпні, то тепер — у червні-липні. Така картина повторюється останні 10 років, коли населення почало використовувати значно більше хімічних засобів гігієни, — зазначила завідуюча відділенням комунальної гігієни ДЗ «Черкаська міська СЕС» Ніна Єгольникова.

Експерт розповів, чому вода у Дніпрі стала схожа на зелену фарбу

— За останній час промисловість Черкас не дає стільки скидів, як колись: 80% сьогодні становлять побутові стоки, -підкреслила фахівець.

Лікар-інфекціоніст, головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій зазначив, що купання в “квітучій” воді може нашкодити здоров`ю людини.

“Якщо концентрація цих бактерій досить висока, то вони виділяють токсичні речовини. Купання у водоймах з такою водою може призвести до різних алергічних і дерматологічних захворювань. Досить часто можливі отруєння організму, які проявляються в нудоті, блювоті, діареї”, – розповів Лапій.

Експерти рекомендують відмовитися від купання у водоймах з великою концентрацією синьо-зелених водоростей. Активний розвиток синьо-зелених водоростей спричиняють органічні речовини із каналізаційних стоків. Після масового розмноження вони гинуть. Бактерії, що їх розкладають, – споживають кисень. І таким чином починається мор риби. У наслідок нього виділяються токсини. У цей період у воді краще довго не засиджуватися. А ще слід після купання в річці приймати душ.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.