Чорна діра бюджету, або як у Золотоноші відмивають державні кошти

Новини Черкаської області

Правоохоронці перевіряють використання коштів платників податків на реконструкціях колекторів і очисних споруд золотоніського КП «Міський водоканал».

Очисні споруди та каналізаційний колектор – одвічні проблеми міста Золотоноша. На їх ремонти і реконструкції витрачається багато мільйонів бюджетних коштів. Проте проблеми це не вирішує, викликаючи усе більше запитань у громадськості та правоохоронних органів.

Нещодавно відкрито чергове кримінальне провадження за фактом замаху на розтрату бюджетних коштів службовими особами золотоніського КП «Міський водоканал» за ознаками злочину, передбаченого статтями 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та 15 (замах на злочин) Кримінального кодексу України. Мова йде про «освоєння» коштів на реконструкцію колекторів водовідведення по вул. Шевченка в м. Золотоноша, які десятиріччями бездіяльності міської влади доведені до катастрофічного стану.
Нагадаємо, 25 жовтня закінчились відкриті торги золотоніського КП «Міський водоканал» на реконструкцію самоплинного та напірного колекторів водовідведення по вул. Шевченка в м. Золотоноша. Переможцем тендеру стала фірма, яка уже є фігурантом кримінальної справи, пов’язаної з розкраданням коштів на реконструкції очисних споруд КП «Міський водоканал» – ТОВ «Ресурстехнобуд».
За інформацією сайту Prozorro, сума тендеру склала 30 999 999 гривень. Договір між «Ресурстехнобуд» та КП «Міський водоканал» укладено 7 грудня 2016 року. Вже 12 грудня фірма-підрядник отримала 9 299 999,70 гривень на закупку матеріалів. А 27 грудня було перераховано більше 6 мільйонів гривень за виконання певних будівельних робіт щодо ремонту каналізаційного колектору. 29 грудня закрита решта суми у розмірі 11 655 734,09 гривень. Усе це поспіхом, щоб встигнути до нового року вивести кошти з бюджетних рахунків, не чекаючи виконання робіт!

Аби було зрозуміло, з ким маємо справу, потрібно детальніше розповісти про переможця, що отримав за декілька тижнів під «чесне слово» 30 мільйонів гривень платників податків. Компанія «Ресурстехнобуд» зарекомендувала себе у Золотоноші з досить негативної сторони. Саме «Ресурстехнобуд» був підрядником на будівництві третьої черги очисних споруд. Багато хто пам’ятає гучне офіційне відкриття новозбудованих очисних споруд 15 червня 2016 року.
Проте вже за три тижні після запуску «реконструйованих» споруд ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» опублікував невтішні результати лабораторних досліджень. У пробах води, відібраних з р. Суха Згар вище і нижче місця скиду стічних вод каналізаційних очисних споруд м. Золотоноша та р. Золотоношка, були виявлені відхилення від встановлених нормативів за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.
Зокрема у р. Суха Згар індекс лактозопозитивної кишкової палички – 24000 в 1 дм3. Крім того, перевищено рівень заліза та ХСК. Також виявлено бактерії небезпечної для людини сальмонели. Така ж невтішна ситуація і у водах р. Золотоношка.
За інформацією спеціалістів, початкове завищення реальної вартості робіт по очисним спорудам становить приблизно 8-10 мільйонів гривень. Загалом за рік на третю чергу реконструкції та будівництва очисних споруд ТОВ «Ресурстехнобуд» отримало близько 100 млн. гривень.
Проте якість виконаних робіт викликає великі сумніви і запитання до виконавців, які знову отримують перемогу у тендері тепер уже на реконструкцію каналізаційного колектора.
Перемога ТОВ «Ресурстехнобуд» у тендерах на роботи по очисних спорудах та каналізаційному колектору може містити ознаки корупції, а саме – системної організації відмивання державних коштів.
Зрозуміло, що без погодження міського голови Золотоноші Віталія Войцехівського не проходить жоден тендер. Аналізуючи біографію та кар’єрний шлях Войцехівського, розуміємо, що в даному випадку не може бути жодних випадковостей. Нагадаємо, що Войцехівський є висуванцем одіозного губернатора Сергія Тулуба, який був невід’ємною частиною злочинного режиму Януковича. Тому не дивно, що і на третій рік після вигнання банди регіоналів, у лавах яких, до речі, перебував і теперішній міський голова Золотоноші Войцехівський, їхні методи «роботи» з бюджетними коштами продовжують діяти і приносити прибуток їх організаторам. У часи гострої соціально-економічної кризи та війни з російським агресором така діяльність чиновників виглядає вкрай цинічною.
Наразі надію на справедливість вселяє пильна увага правоохоронців до використання коштів платників податків на реконструкціях колекторів і очисних споруд золотоніського КП «Міський водоканал». Аргументи
керівництва КП «Міський водоканал» не є переконливими, а тому справа тільки за об’єктивною перевіркою та відповідними діями компетентних органів. І цього разу правоохоронці показують реальні наміри довести усе до логічного завершення.
Усі ми розуміємо, що наразі є тільки два шляхи – або українці здобудуть перемогу над корупціонерами, або корупція знищить Україну.
Обирати кожному з нас. Так само, як і робити висновки. І пам’ятаймо, що ми маємо право на кращу долю, яку щодня у нас намагається вкрасти як зовнішній, так і внутрішній ворог.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 18 січня 2017 р.

Розповісти друзям

3 коментарів до “Чорна діра бюджету, або як у Золотоноші відмивають державні кошти

 1. 0

  0

  коли читаєш такі публікації,виникає питання:а чого ж до цієї пори ніхто не змінів порядку освоєння бюджетних коштів ,які виділяються у 3-й декаді грудня поточного року?і це не вина фігурантів даного матеріалу,а держави.або все так гарно сплановано,щоб таким чином “освоювати “бюджетні кошти.чомусь спочатку грошей немає,а потім,у кінці року,гроші знаходяться.Хто винен?не хочеться вірити ,що всі названі прізвища задіяні у цих махінаціях.Бо тоді вже зовсім немає кому вірити,якщо свої будуть нас обкрадати.А те,що 10-річчями приводило до руйнування-так розберіться у цьому -хто винен,які підприємства,люди,посадовці.Бо нинішні ще не встигли привести все у такий стан.Моя думка така.

  1. 1

   0

   Мені здається саме про це й мова – НАРЕШТІ з’явилася політична воля вказати цим крадіям та хабарникам на їх СПРАВЖНЮ роль в житті міста і їхнє СПРАВЖНЄ “місце перебування” на найближчі 5-10 років – за гратами!!!
   Як казав Гєб Жиглов? “Вор ДОЛЖЕН СИДЕТЬ В ТЮРЬМЕ”! Крапка.

 2. 0

  0

  Хотелось бы, чтобы виновные сели, но что-то терзают сомнения. А народ то молчит. Терпелка еще есть, а потом возмущаются.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.