Чому міська влада Золотоноші воліє працювати з фігурантами кримінальних справ?

Новини Черкаської області

Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти. Вибір партнерів або підрядників має визначальне значення для репутації як бізнесу, так і влади. Відповідальна, чесна влада намагається обирати, з ким працювати, серед авторитетних, визнаних, шанованих організацій і підприємств. Адже в майбутньому саме за результатами і якістю роботи цих підрядників складатиметься авторитет самої влади, перелік її добрих справ, що залишаться після неї. Будуть це інвестиційні проекти на користь громади, розвинена інфраструктура, чи непрацюючі після багатомільйонної реконструкції очисні, чорна бюджетна діра на місці розритого колектору, об’єкти на віки чи локшина на вуха…

Чи стане, насправді чесна, влада мати справу з підприємствами, запідозреними в крадіжці, відмиванні грошей? Зрозуміло, що ні! А нечистій на руку владі все одно, вона завжди знайде, кого крайнім зробити. Які, мовляв, відкати, нам підрядника ProZorro вибрала.

Виявилося, що нечисті на руку чиновники з неохайними ділками навчилися і через ProZorro «правильно» освоювати бюджетні кошти. Вигадали вже не один варіант, як можна конкурента просто викинути з торгів. Один з них «у зв’язку з невідповідністю технічним вимогам тендеру». Тендери, фіктивні конкурси так і залишаються годівницею для корупціонерів у владі.

Так що, на недавні виправдовування золотоніської міської влади щодо багатьом незрозумілого походження фірми-підрядника, яка перемогла на конкурсі з реконструкції полігону, коли чиновники «відіслали» усіх до системи ProZorro, можна відповісти за Станіславським «Не вірю!».

І слід бути дуже наївними, щоб повірити у виправдовування мера Золотоноші на нещодавньому засіданні комісіі з розслідування діяльності начальника УЖКГ Олександра Флоренка та директора КП «Міський Водоканал» Сергія Кузнєцова щодо підрядника на будівництві полігону:

– Комунальне підприємство не має права відмовлятися від послуг компанії, яка перемогла на відкритому тендері в цій системі. Навіть тримаючи сотні підозр в душі. Про кримінальні провадження у переможця конкурсу судити не можу, знаю лише детально історії порушення справ по золотоніським об’єктам і виконавцям, знаю ініціаторів, – прокоментував зауваження міський голова, пише сайт «Золотоноша».

Мова йде про сумнозвісне ТОВ «Спеціалізоване підприємство «Ековтор», з яким золотоніська міська влада уклала угоду на реконструкцію полігону твердих побутових відходів для міста Золотоноша.

Це той самий «Ековтор», який будував полігони у Богодухові та Люботині і звинувачувався у розтраті бюджетних коштів. Про що неодноразово писали у ЗМІ.

При будівництві полігону у Богодухові влітку 2015 року правоохоронці відкрили кримінальне провадження. В одній з судових ухвал йшлось про спотворення результатів торгів, в яких перемогу отримало ТОВ «Ековтор», а також наголошувалося, що локальні кошториси не відповідають технічному завданню. А саме у кошторисі в десять разів завищували об’єми робіт, які необхідно було виконати. Першу чергу полігону відкрили у березні 2016 року. За даними ХОГА, кошторисна вартість об’єкту становила вже 80 млн. грн., набагато більше заявленої.

Й зараз правоохоронці наполягають, що частина коштів була виведена через фіктивні фірми. В ухвалі Київського районного суду міста Харкова, йдеться про те, що «під час виконання умов договору посадові особи ТОВ «СП «Ековтор» придбали обладнання для очисних споруд, послуги з інжинірингу, геології, геодезії та технічного консультування в цих сферах за ціною значно вищою середньо – ринкових, з використанням документів підприємств з ознаками фіктивності, йдеться у дописі anti-cor-kharkiv.org

За інформацією «Харківського антикорупційного центру», у жовтні 2015 року «СП «Ековтор» виграв тендер на будівництво полігону твердих побутових відходів за 93,88 млн грн. в м. Люботин Харківської області, яке мало було завершитись до кінця 2016 року.

В березні 2016 року в ХОДА повідомили, що перша черга полігону у Богодухові готова до експлуатації, але фактично полігон не був зданий через невідповідність проекту. А правоохоронці відкрили справу щодо виведення коштів через фіктивні фірми.

Харківське «СП «Ековтор» засноване у 2011 році Тетяною Юрченко з Донецька, яка нині є директором. Фірма сьогодні належить донеччанину Олександру Біленку та одеському ТОВ «Екорегіон-77».

Ця фірма стала підрядником на будівництві полігону твердих побутових відходів у Золотоноші. Скажите, ані мер Золотоноші, ані управління ЖКГ, ані розпорядник робіт «Міський Водоканал» не знали про справи «Ековтору» у минулому? То чому ж тоді новий проект із золотоніською міською владою став не менш кримінальним?

23 грудня 2016 року Управління житлово-комунального господарства Золотоніської міської ради в результаті проведеного тендеру уклало угоду, вартістю 18,5 млн.грн на реконструкцію полігону твердих побутових відходів для міста Золотоноша. Підрядник – фігурант кримінальних справ – ТОВ «СП «Ековтор».

Уже на початку 2017 року всеукраїнська преса повідомила, що золотоніських чиновників підозрюють у розтраті 3 мільйонів на реконструкції сміттєзвалищ.

«Правоохоронці підозрюють службових осіб управління ЖКГ виконавчого комітету Золотоніської міської ради (Черкаська обл.) у внесенні завідомо неправдивих відомостей до актів виконаних робіт на користь ТОВ «Спеціалізоване підприємство «Ековтор», що могло призвести до розтрати близько 3,00 млн грн. під час виконання угоди щодо робіт на полігоні твердих побутових відходів. Про це пишуть «Наші Гроші» з посиланням на ухвалу Придніпровського районного суду м. Черкаси від 23 січня 2017 року.

За даними слідства, 23 грудня минулого року управління житлово-комунального господарства виконкому міськради та ТОВ «СП «Ековтор» уклали договір про виконання робіт з реконструкції полігону твердих побутових відходів для м. Золотоноша в адміністративних межах Антипівської та Новодмитрівської сільрад Золотоніського району на загальну суму 16,85 млн грн.

Угода передбачала фінансування на 2016 рік у розмірі 6,91 млн грн. Згідно з додатком до цієї угоди, сума була зменшена до 3,18 млн грн. 28 грудня на підставі підписаних сторонами актів виконаних робіт управління перерахувало «СП «Ековтор» 3,18 млн грн., зазначають «Наші гроші».

Втім, як встановило слідство, станом на 29 грудня будівельні роботи на полігоні твердих побутових відходів не проводились, і навіть не розпочинались. Крім того, за даними правоохоронців, ТОВ «СП «Ековтор» придбало у фіктивного ТОВ «АстіонСВ» 22 147 куб. метрів глинистого ґрунту на загальну суму 2,19 млн грн. Але на будівельному майданчику цей матеріал
був відсутній.

Слідчі СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області, які розслідують кримінальне провадження № 12017250000000021 від 18.01.2017, звернулися до суду з клопотанням надати доступ до договору підряду з додатками та супровідних документів. Суд надав доступ.

Встановлено, що 3,1 млн. грн. перерахували під Новий рік підряднику. Проте фактично підприємці ніяких дій не вчинили, окрім як придбали в підприємства з ознаками фіктивності 22 147 м. куб. глини, місцезнаходження якої встановити слідчим не вдалось.

Таким чином, невстановлених посадових осіб управління ЖКХ підозрюють у злочині за все тією ж частиною 3 статті 191 Кримінального кодексу України.

Золотонісці не перші комунальники в Україні, що потрапляють в поле зору правоохоронців, через відносини з ТОВ «СП «Ековтор». Підприємство наразі фігурує ще в одній кримінальній справі, фабула якої доволі схожа на Золотоніську. З 2015 року ділки будують полігон твердих побутових відходів в м. Люботі, на Харківщині і в ході цих дій також «напрацювали» на кримінальне провадження, пише сайт Забеба.ли.

До речі, ТОВ «СП Ековтор» не єдиний підрядник – фігурант кримінальних справ, з яким золотоніська міська влада воліє мати справи. У їх числі можна згадати ще й ТОВ «Ресурстехнобуд». Проте це інша тема.

Після Революції Гідності прийнято и розроблено чимало антикорупційних законів і систем, проте залишилося чимало ставлеників Януковича, які живуть за принципом: влада змінюється, «відкати» залишаються. Тому «система», яка приносила прибутки «правильним людям» за часів регіоналів, працює й досі, навіть незважаючи на впровадження ProZorro.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 20.09.2017

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.