Чого чекати від нового навчального року черкаським школярам

Освіта Черкаси

Вже завтра 1 вересня для десятків тисяч дітей Черкащини прозвучить шкільний дзвоник, а першачки вперше сядуть за парти на свій перший урок. Які нові правила та норми очікують вітчизняну школу в новому навчальному році з’ясовували журналісти нашого видання. 

Загалом у Черкасах  43 навчальних заклади: із них 36 комунальної власності,  де навчалося на кінець минулого навчального року 25258 учнів. Мережа закладів нового типу та спеціалізованих шкіл у місті збережена. Працюють 3 гімназії, 2 ліцеї, колегіум «Берегиня», 8 спеціалізованих  шкіл,  що становлять 33% від загальної кількості шкіл міста, в них навчатиметься  більше 12 тисяч учнів.

У Черкасах та області у новому навчальному році зміниться система оцінювання й навантаження учнів,  право самостійної організації навчально-виховного процессу матимуть вчителі початкової школи. Це пов’язано з прийняттям нових вимог до навчання молодших школярів у новому навчальному році оприлюднили на сайті Міністерства освіти і науки.

А ось перший урок у 2017/2018 н.р. буде присвячено інтеграції України з Європейським союзом, формуванню в учнів європейських цінностей.

Тепер в школах вчителі будуть говорити оцінки лише дитині і її батькам. Як зазначається, більше ніхто не буде навіть складати рейтинги успішності або так звані дошки пошани або ганьби. Кожен вчитель не має права оголошувати результати контрольної перед всім класом.

Зокрема для учнів початкової школи значно зменшать навантаження. Так, у першому класі вони не отримуватимуть домашніх завдань, у другому-четвертому – обсяг роботи вдома має бути незначним. На виконання уроків учні другого класу повинні витрачати не більше 45 хв., третього – 1 год. 10 хв., четвертого – 1 год. 30 хв.

Окрім цього, раз на тиждень на уроках фізкультури учні можуть займатися хореографією, плаванням, танцями чи іншими видами спорту. Для цього у школах мають бути відповідні умови.

Вчителі мають право самостійно організовувати навчально-виховний процес: вони можуть переносити теми уроків, збільшувати або зменшувати кількість годин на вивчення матеріалу. Педагоги також мусять запроваджувати інтегровані уроки.

Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин також вважає нові вимоги правильними, адже перехід від садочку до школи, за його словами, має бути м’яким.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.