Черкасиводоканал очікує від держави понад 51 мільйон субвенції

Новини Черкаси

До ситуації штучного банкрутсва наближається одне з провідних комунальних підприємств регіону – “Черкасиводоканал”. На зазначеному підприємстві склалася складна фінансова ситуація. До цієї ситуації призвела заборгованість держави значних сум різниці в тарифах, а саме 51,8 млн. грн.

Передбачена законодавством різниця в тарифах компенсувалась державою лише до 2016 року, причому несвоєчасно та не в повному обсязі. У зв’язку з цим, на сьогодні підприємства ЖКГ мають мільйонні суми непогашеної заборгованості, яка підтверджена територіальними комісіями. Про це інформують у прес-службі КП “Черкасиводоканал”.

В той же час, у комунального підприємства наявна значна сума кредиторської заборгованості перед постачальниками, надавачами послуг та Міністерством фінансів по тілу субкредиту, отриманого в рамках реалізації спільного інвестиційного проекту зі Світовим банком “Розвиток міської інфраструктури”.

Для компенсації різниці в тарифах у 2017 році Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №332 від 18.05.2017 року. На її виконання підприємством підписано договори про організацію взаєморозрахунків від 07.07.2017 р. та від 16.08.2017 р., для погашення податкового боргу з ПДВ, який виник станом на 01.08.2017 року, на загальну суму 4625,7 тис.грн. Реєстри договорів направлені до Мінрегіону України.

Для запобігання додаткових нарахувань, штрафних і фінансових санкцій, відповідно до п.3 розпорядження КМУ від 04.10.2017 р. №720-р “Деякі питання опалювального сезону 2017/2018 року”, Міністерству фінансів України доручено забезпечити своєчасне та в повному обсязі перерахування коштів субвенції згідно з поданими Мінрегіоном України зведеними реєстрами.

Проте, станом на 31.10.2017 року, взаєморозрахунки не проведені, а підприємству нараховують штрафні санкції та пені за несвоєчасне виконання платіжних зобов’язань.

Подальше зволікання із проведенням взаєморозрахунків стрімко погіршує фінансовий стан підприємства та підштовхує його до штучного банкрутства.

В умовах постійного дефіциту коштів підприємство не може й надалі гарантувати мешканцям обласного центру надання якісних та безперебійних послуг з централізованого водопостачання і водовідведення. Відповідно, на підприємстві відсутні резерви для забезпечення достойного рівня заробітної плати, що спричиняє дефіцит кваліфікованих працівників.

У зв’язку з вищевикладеним, колектив КП “Черкасиводоканал” неодноразово звертався до міської і обласної влади та народних депутатів

Розповісти друзям
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.