Черкаси розмістять 20 мільйонів на депозит в Приватбанку

Новини Черкаси

Черкаська міська рада залучить додаткові кошти до бюджету міста за рахунок розміщення 20 мільйонів гривень на депозит під 12,5% річних. Угоду на це, за результатами відкритого конкурсу, Черкаська міська рада укладе з «ПриватБанком».

Участь у ньому взяли три фінансові установи. Це – «ПриватБанк», «Укргазбанк» та «Ощадбанк». Усі вони запропонували однакову процентну ставку в розмірі 12,5 %. У результаті – конкурсна комісія більшістю голосів проголосувала за те, аби в подальшому 20 млн грн вільних залишків розмістити на вкладному рахунку «ПриватБанку».

За словами директора департаменту фінансової політики Джуган Наталії Володимирівни, на початку року міська рада вже проводила аналогічний конкурс на розміщення 150 млн грн «вільних коштів». Тоді переможцем став «ПриватБанк», який запропонував найвищу відсоткову ставку. Кошти на рахунку розміщували під 20 % річних.
Зменшення розміру відсоткової ставки сталося через зниження облікової ставки НБУ.

Також головний фінансист Черкас  повідомила, що цьогоріч місто отримає з депозитних вкладень близько 30 мільйонів гривень.

– Надходження коштів від розміщення на депозитних рахунках – це одне з джерел наповнення місцевих бюджетів, яке визначене Бюджетним кодексом, – розповіла директор департаменту фінансів ЧМР Наталія Джуган. – Йдеться про тимчасово вільні кошти, які хоч і розписані до копійки в міському бюджеті, але ще чекають на своє використання. Для прикладу, в одних випадках розпорядники проводять тендерні процедури, у інших – це гарантії міської ради на виплату зовнішнього боргу наших комунальних підприємств перед міжнародними фінансовими установами – ЄБРР, Світовим банком (якщо вони не зможуть погасити його власними силами).

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.