Черкаси можуть отримати “сонячне дерево” та скейт-парк

Новини Черкаси

У міськраді завершили прийом проектів, які реалізовуватимуть за бюджетні кошти. Цьогоріч ініціатив містян було удвічі більше – черкасці подали 108 проектів. Вони більш змістовні та соціально спрямовані, – зазначає у коментарі сайту vikka.ua заступник директора Департаменту фінансової політики міськради, куратор проекту “Громадський бюджет” Тетяна Харенко.

13903222_1186541574700655_5792921214615822292_n

Серед найцікавіших проектів – скейт-парк біля Центрального стадіону та “сонячне дерево” за тернопільським зразком.

“Проектом передбачено, що через це “сонячне дерево” можна буде підзарядити будь-який мобільний телефон чи інший гаджет. Також там будуть передбачені USB-порти та Wi-Fi. Все це працюватиме на енергії, отриманій від сонця”, – розповідає Тетяна Харенко.

Також містяни пропонують облаштувати два додаткові пляжі та відбудувати амфітеатр в дитячому містечку “Казка”, що на Митниці.

Є серед проектів і ті, що вже подавали на розгляд у попередні роки. Серед них – парк, облаштований для вигулу собак, візуалізація громадського транспорту та проект, що передбачає оформлення будівель міста муралами.

“Торік критика звучала щодо засилля проектів від комунальних закладів, і навіть троє переможців із шести – це дитячі садочки. Проте цьогоріч таких проектів значно менше, а ті, що надійшли, швидше за все, відхилять, бо вони не відповідають одній із умов конкурсу – загальний доступ містян до об’єкта”, – зазначає куратор проекту.

Серед поданих цьогоріч проектів є і досить незвичайні, зокрема арт-інсталяція “Пам’ятник шибениці”. У чому полягає ініціатива та для чого вона потрібна, у міськраді ще будуть з’ясовувати – автор проекту не надав усю необхідну інформацію.

Загалом після того, як проекти опрацює координаційна рада, їх спрямують у відповідні профільні департаменти міськради. Там протягом 30 робочих днів їх розглядатимуть на можливість реалізації. Вже їхні висновки розгляне координаційна рада і визначить перелік проектів, які допустять до голосування. Саме ж голосування триватиме з 1 по 14 листопада.

“Цього разу ми внесли певні зміни у правила голосування. Так, тепер свій голос можна віддати аж за чотири проекти, що найбільше сподобалися”, – додає Тетяна Харенко.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.