Черкаси могли залишитись в спеку без питної води

Новини Черкаси

Вчора ввечері в Черкасах  майже 70 % містян понад годину не мали води в домівках.

B402-800x500_c

Аварія на підстанції “Західна”, що перебуває на балансі ПАТ “Черкасиобленерго”, минулого вечора призвела до зникнення напруги на головній водопровідній насосній станції ІІІ-го підйому “Черкасиводоканалу”. Як результат – більша половина міста на півтори години залишилась без води, оскільки через відсутність електрики по трьом лініям від підстанції “Західна” на ГНС зупинилися працювати 3 із 4 насосних агрегатів. Тож тиск у черкаському водогоні впав до критичного рівня 0,3 кг/см3.

– Спочатку о 21 год. 12 хв. відключилися два насосні агрегати ВНС потужністю 400 кВт, що забезпечують місто водою, – повідомляє головний енергетик “Черкасиводоканалу” Сергій Бойко. – Будь-які оперативні дії з перемикання на трьох лініях підстанції “Західна” були заборонені диспетчером “Черкасиобленерго”. Але о 21 год. 17 хв. ми оперативно увімкнули резервний насосний агрегат № 6, яким вдалося забезпечити мінімальний тиск у водогоні.

Пізніше, за інформацією головного енергетика “Водоканалу”, було підготовлено схему електроживлення ще одного насосного агрегата з подальшим його включенням о 21 год. 52 хв.

– Далі від 4 лінії електропостачання станції “Західна” ми підключили ще один насосний агрегат і почали плавно піднімати тиск на місто. О 22-48 водопостачання міста було відновлено у штатному режимі, ­– говорить Сергій Бойко

Директор “Водоканалу” Сергій Овчаренко зазначає, що така аварійна ситуація “Черкасиобленерго” є прямим порушенням умов гарантійного енергозабезпечення такого важливого об’єкту міста. Якби водоканалівці не спрацювали вчасно, підключивши резервні насосні агрегати, могла б трапитись потужна аварія на водогоні, що надовго обезводнила б усе місто. Втім, причини такої ситуації “Черкасиобленерго” не зазначають й досі.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.