Черкаський виконком вирішив присвоїти Ігорю Калашнику звання «Почесний громадянин міста Черкаси» посмертно

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Члени виконкому Черкаської міськради на своєму засіданні прийняли рішення посмертно вшанувати екс-депутата Черкаської міськради, відомого громадського діяча Ігоря Калашника та присвоїти йому звання «Почесний громадянин міста Черкаси». Тепер питання буде винесено на розгляд Черкаської міськради. Одним із ініціаторів нагородження Ігоря Калашника виступив народний депутат України Владислав Голуб.

Калашник Ігор
Калашник Ігор Миколайович

Ігор Миколайович Калашник – Заслужений будівельник України, депутат п’ятьох скликань Черкаської міськради (1991-2010 р.), голова громадської організації “Форум розвитку Черкащини” – 13 березня цього року на 56 році відійшов у вічність.

З його ім’ям пов’язано багато добрих справ: десятки тисяч квадратних метрів зведеного житла, сотні кілометрів відремонтованих і збудованих доріг, будівництво НСК «Олімпійський», відкриття у Черкасах філіалу всесвітньо відомої клініки «Фрезеніус» та багато інших. Саме він наприкінці 80-х років минулого століття очолив будівництво перших Молодіжних житлових комплексів (МЖК). А на початку 90-х років створив колективне підприємство «Багатогалузеве об’єднання «Інтербуд» Української спілки ветеранів Афганістану» і залучив на Черкащину цільові кошти на побудову квартир для воїнів-аффганців. Це перші багатоповерхівки нового мікрорайону «Митниця», в які вселилися 600 сімей ветеранів афганської війни та інших незахищених верств населення.

40 відсотків нової «Митниці» було зведено завдяки проектам Ігоря Калашника і колективами очолюваних ним підприємств.
Ігор Миколайович Калашник активно працював на розбудові Черкас. Ось частина зі списку об’єктів, до яких він доклав рук:
– реконструкція будівель Черкаського молокозаводу;
– багатоповерхові будинки в мікрорайонах «Митниця» і ПЗР;
– будинки для «афганців» у Смілі, Золотоноші, Корсунь-Шевченківському та Умані;
– Свято-Андрієвський храм УПЦ на Митниці;
– утворення підприємства «СВА Майра», яке виготовляло сучасні коляски для інвалідів;
реконструкція двох корпусів радіологічного відділення обласного онкодиспансеру (без зупинки лікувального
процесу)…
У 2008-2009 роках Ігор Калашник очолював об’єднану дирекцію з будівництва НСК «Олімпійський».
2010 року він залучив на Черкащину потужного інвестора – всесвітньо відому клініку гемодіалізу «Фрезеніус» і відкрив у Черкасах філію цієї клініки.
У 2010-2011 роках Ігор Калашник працював разом з відомими іноземними фахівцями над розробкою концепції комплексного розвитку Черкас. Вона була презентована у резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла Великобританії в Україні. Черкаси мали стати першим в Україні містом, якому вдалося залучити міжнародний досвід та інвестиції для комплексного розвитку. Мова йшла про мільярди доларів інвестицій, десятки тисяч нових робочих місць. Але до влади на Черкащині тоді прийшли люди не зацікавлені в її розвитку…
В останні роки Ігор Калашник активно займався розвитком громадської організації «Форум розвитку Черкащини». Переймався очисткою малих річок Черкащини, вів перемовини з іноземними інвесторами щодо запровадження на Черкащині сучасних технологій, щоб зберегти екологію рідного краю.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.