Черкаський підприємець незаконно зливав отруйні стоки в міську каналізацію

Новини Черкаси

У Черкасах на території колишнього пивзаводу водоканалівці знайшли підприємця, який учора незаконно скидав стоки невідомого походження у міську каналізаційну мережу. Стоки мали температуру понад +600 та дуже неприємний запах


12006233_883806648335212_8904493034678285881_n

Стоки мали чорний колір, їдкий запах та +600 темрепатури. Речовину знайшли у грабельному резервуарі на головній каналізаційний насосній станції «Черкасиводоканалу» (ГКНС-1). Окрім того, невідомий склад цієї речовини вплинув на технологію очистки стоків на спорудах ПАТ «Азот», за що «Черкасиводоканалу» може загрожувати значний штраф.

Цех мереж ВіВ та лабораторія підприємства на чолі із інспекцією для контролю з водокористування і промислового водовідведення негайно зреагували на наявність невідомої речовини у каналізаційній мережі. Відкриваючи кожен каналізаційний колодязь від станції на просп. Хіміків, комунальники за напрямком руху стоків визначили, що речовина прямувала від вул. Громова.

12009800_883787728337104_8255508652965577948_n

Пройшовши шлях від каналізації підприємства по вул. Громова до просп. Хіміків, незрозумілі стоки під впливом високого тиску потрапили у колектор, що по вул. Джаліля, та опинилися на головній каналізаційній станції «Черкасиводоканалу», – розповідає начальник цеху мереж водопостачання та водовідведення Василь Литвиненко.

– Водночас, щоб знайти конкретного винуватця, ми перекривали усі несанкціоновані підключення, що ведуть на територію колишнього пивзаводу. Таких виявилось аж 6. Потрапити на територію підприємства-порушника не вдалося.

Уже сьогодні водоканалівці з’ясували, що забруднюючі речовини потрапили з врізки у мережу «Водоканалу» від двох підприємців-сусідів, які не мали навіть договору на скид стоків у міську каналізаційну мережу. У цеху мереж ВіВ наголошують, що незаконне підключення відімкнули, але ж невідома речовина уже потрапила в мережу. Натомість підприємці своєї провини не визнають, запевняючи що шкідливих речовин у відходах їхнього виробництва немає.

Нині проводять лабораторний аналіз стоків, визначаючи їх склад. Підприємцям загрожують штрафні санкції.

 

Про це повідомила прес-служба «Черкасиводоканалу».

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.