Черкаський обранець взяв участь в сесії ПАРЄ

Новини Черкаси Новини Черкаської області

12920505_764480183688583_2103155019538197253_nНародний депутат від Черкащини Владислав Голуб минулого тижня працював у Страсбурсі. Як відомо там з 20 по 24 червня проходила літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), а Голуб є заступником члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

На сесії ПАРЄ відбулося обговорення питань функціонування демократичних інститутів в Туреччині, загрози біженців у Греції, насильства щодо мігрантів, боротьби зі зростанням сексуалізації дітей, прозорості та відкритості в інститутах ЄС, місця та ролі жінки в армії. У роботі цієї сесії уперше взяла участь й народний депутат України Надія Савченко.

На Бюро ПАРЄ виникло питання, якого раніше не було на порядку денному, про так звану співпрацю між парламентаріями, парламентськими делегаціями. Це питання безпосередньо стосувалося України.

«Назвати цю сесію важкою, це нічого не сказати, – ділиться враженнями Владислав Голуб. – З першого дня роботи нашої делегації, ми почали чути закиди про те, що російську делегацію потрібно повернути в сесійну залу!!! Справедливості заради, варто сказати, що делегацію РФ ніхто не позбавляв права бути присутніми в залі ПАРЄ, брати участь у дискусіях та дебатах! Це був, власне, їх особистий вибір! Але бюро ПАРЄ внесло питання «Посилення міжпарламентської співпраці». Під час «вільних дебатів», де я хотів виступити з доповіддю про перші ознаки «діалогу» з РФ, який ми побачили 11 червня в Марселі і після якого загинули люди, до доповідача з України черга не надійшла», – зауважив парламентар.

Насправді, на думку Владислава Голуба, бюро ПАРЄ виявило бажання повернути Росію до діалогу. Проти висловилися лише члени Бюро від України і Британії.

Щоправда у четвер нардеп від Черкащини Владислав Голуб таки виступив на сесії ПАРЄ, намагаю чись відстояти правки української делегації до резолюції про імунітети в частині недотримання взятих на себе міжнародно-правових вимог з боку РФ. Голуб виступав на гарній фрацузській, якою на рівні ще с декількома іноземними мовами, володіє досконало.

Незважаючи на те, що соціалісти та об’єднані ліві не підтримали правки до вищезгаданої резолюції української делегації, все таки вдалося відбити кілька деструктивних поправок від соціалістів з Нідерландів.

Важливо, що політичний комітет ПАРЄ підтримав проект резолюції щодо «Політичних наслідків конфлікту в Україні», підготовлений депутатом з Чехії Крістіною Зеленковою. У цьому документі йде мова про порушення територіальної цілісності та суверенітету України, анексії Криму з боку Росії, підтримку сепаратистів з боку РФ та про погіршення в Криму ситуації з правами людини. Хоча, питання щодо Криму і російської агресії українські парламентарі, образно кажучи, змушені були «вигризати зубами».

«Великий осад залишився від того, що процеси повернення Росії до ПАРЄ були підтримані представниками Європейської Народної Партії. І це, незважаючи на те, що в понеділок голова партії пан Доль завіряв мене, що питання повернення делегації РФ не стоїть і стояти не може, враховуючи нещодавнє рішення ЄС про продовження санкцій відносно РФ», – розповів Владислав Голуб.

За словами парламентаря, сесія продемонструвала, що РФ має в ПАРЄ потужне лобі. І хоча ця позиція поки не тягне за собою жодного рішення, тенденція повернути Росію до діалогу шляхом зняття санкцій – виклик для МЗС, усіх міжнародних інституцій нашої держав

“Черкаський кур’єр” 29 червня 2016 року

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.