Черкаський драмтеатр: бути чи не бути?

Новини Черкаси

Широкий резонанс викликала серед черкаських театралів відповідь міністра культури України Євгена Нищука на вимогу нардепа від Черкащини Владислава Голуба відновити знищений пожежею Черкаський драмтеатр. Після пожежі пройшов майже рік, а коштів на реконструкцію досі немає.

Міністр культури Євген Нищук відповів, зокрема: «…Я думаю, що це не історична будівля і там треба зробити сучасний зал на 250 місць, бо там взагалі  ходить 50 чоловік». Черкащани відреагували на думку пана Нищука.

Голова ГО «Форум розвитку Черкащини» Микола Калашник:

photo_2016-05-26_17-14-52«Цей вислів Вазгена-1 «Чим сварити пітьму, краще запали свічу» найвлучніше характеризує ситуацію навколо театру.   Міністру, мабуть, і самому вже соромно за свою емоційну обмовку. Але тепер він просто повинен приїхати до Черкас, глянути у вічі своїм колегам і зробити все від нього залежне, щоб відновити театр. Вважаю, що так і буде. І міністри теж вчаться на помилках.

Проте, проблема є, і вона глибша. Чомусь, навіть чиновники від культури, стали вважати, що театр для людей – це щось таке полегшено зрозуміле, майже що комерційне, типу, куди люди йдуть гуртом. Керівники дитячих дошкільних і шкільних установ чекають рекомендації від чиновників – вести чи ні дітей до театру. Кому потрібний додатковий головний біль без матеріальної вигоди? А як же моральна сторона, духовний творчий розвиток дитини? Втім, від того, яке покоління виросте, залежить і матеріальне завтра. Адже театр не тільки вчить спілкуванню, він розвиває.

Безумовно, час змінюється, і театр повинен мінятися і бути цікавим усім – і театралам зі стажем, і молоді, і тим, хто уперше переступив його поріг. Черкаському театру не звикати експериментувати. Фестиваль «Сцена людства» став новим поворотом у театральній долі міста, він пробудив театралів серед тих, хто не був раніше захоплений театром. Наш театр має величезний творчий потенціал. Я впевнений, черкаському театру бути!

Читайте також: Гройсман: А що там робить голова ОДА?

12472310_849451785183073_372658365771988191_n-320x320Актор театру  Олександр ГУМЕННИЙ: Noli nocere!

Не очікував такого від вас, пане Євгене! Звичайно ж зараз кількість глядачів на виставах дуже мала, але чи не через те, що люди хочуть прийти саме в театр, а не в якісь тимчасові приміщення, які абсолютно не пристосовані для якісного показу вистав театру? Коли я телефонував вам з приводу допомоги нашому театру, ви сказали, що спробуєте допомогти, то це і є ваша допомога? То така коротка ваша пам’ять, коли ще 4 роки тому ви обіймалися та тиснули руки акторам Черкаського театру, називаючи їх (нас) своїми «талановитими друзями колегами», коли разом випускали виставу «Тарас. Слова.»?

… А приїхати у Черкаси, що б самому все побачити та почути (все ж таки це ваше відомство!), ще й поглянути у вічі людям, які у вас вірили, слабо, пане міністре?!», не стримуючи емоції написав актор на власній сторінці у «Фейсбуці».

Від редакції. Актор Олександр Гуменний організував і очолює Фонд по збору коштів на відбудову драмтеатру.

“Черкаський кур’єр” від 25 травня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.